HABER/BURCU TUNÇ
KAMERA/BUSE BAĞCI

Saat 10.00’da başlayan ve gün boyu süren turnuvalarda 5-8 yaş arası, 8-10 yaş arası, ortaokul ve lise öğrencileri olmak üzere toplam 47 öğrenci kortlarda ter döktü.

TURNUVA ÇOK ÖZEL, ÇÜNKÜ CUMHURİYETİN 100. YILI

Turnuvalarla ilgili olarak bilgi veren Ödemiş Hatipoğlu Hasan Erdem Ortaokulu beden eğitimi öğretmeni ve aynı zamanda tenis antrenörü Gökçe Şen Demirli, “Ödemiş'te 6-7 yıldır gençlere ve çocuklara tenis eğitimi veriyorum. Daha önce de Ödemiş belediyesinin katkılarıyla tenis turnuvaları yaptık. Ama bu turnuva bu kez çok özel. Çünkü bu sene Cumhuriyetin 100 yılı. Turnuvamız 4 kategoriden oluştu. 5-8 yaş kırmızı top turnuvası, 8-10 yaş turuncu top turnuvası, ortaokul öğrencileri yeşil top turnuvası, lise öğrencileri sarı top turnuvası. 47 tane öğrencimiz turnuvalarımıza katıldı. Çocuklarımız burada hem spor yapıyor hem de sosyalleşiyor” dedi.

Beden eğitimi öğretmeni ve tenis antrenörü olan Özgür Koyun ise “Yaklaşık 7 yıldır Gökçen hocamla birlikte tenis antrenörlüğü yapıyoruz. Ödemiş’teki tenis severlerle bir araya gelip çalışıyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlarken başarılı ve güzel bir turnuva yaşıyoruz” dedi.

Turnuvaya katılım sağlayan öğrenciler ise “Yakın arkadaşlarımızla karşı karşıya geliyoruz ama dostluk kazanıyor. Burada birbirimizi tanıyoruz ve sosyalleşiyoruz. Tenis oynamayı çok seviyor ve eğitmenlerimize çok teşekkür ediyoruz. Ödemiş belediyesine de teşekkür ediyor ve bu tarz etkinliklerin çoğalmasını istiyoruz”dediler.

Belediye Başkanı Mehmet Eriş’in de katılım sağladığı ödül töreninde öğrencilerin madalyalarını ödemiş belediyesi gençlik ve spor müdürlüğü hizmetleri yetkilileri ve eğitmenleri taktı.

Yapılan karşılaşmalarda genç kızlar kategorisinde 1. Gülse Nehir Gezer, 2. Eflin Kavcı, 3. Naz Oğuz olurken, genç erkekler kategorisinde ise 1. Fikret Parlar, 2. Emre Kurbancı, 3. Melih Açar oldu.
 Yıldız erkekler kategorisinde 1.Burak Aktepe ,2. Tuna Çağ ,3.Vadi Akman olurken, Yıldız kızlar kategorisinde 1.Duru Albayrak, 2.Betül Kıvrıl, 3. Ayşegül Demirli oldu.
Küçük kızlar kategorisinde 1. Gülce Demirli ,2. Selin Keçe, 3. Derin Atik olurken ,küçük erkekler kategorisinde 1. Kadir Alp Çağlayanlar,2. Kerem Yağız Koyun, 3. Kerem Ali Albayrak oldu.
 Minikler kategorisinde ise 1. Çınar Köse ve 2. Büşra Menteşe oldu.

Editör: Tutku İç