YEREL GÜÇ/ BUSE BAĞCI

‘Yüz'ümüzde Mutluluk, Yüz'ümüzde Gurur!’ sloganıyla yola çıkan Cumhuriyetin 100. Yılında Ödemiş Belediyesi tarafından hazırlanan “100. Yıl Konutları Projesi” temel atma töreni bugün Zafer Mahallesi Fen Sokak’ta yapıldı.

Mülkiyeti Ödemiş Belediyesi’ne ait olan 832,30 metrekarelik arsada hayata geçirilen proje, 2 blokta toplam 12 daireden oluşacak.

12 Temmuz 2023 tarihinde yapılan “kat karşılığı inşaat yapım işi” ihalesinin ardından Yazıcıoğlu İnşaat ile 3 Ağustos 2023 tarihinde sözleşme imzalandı. Cumhuriyetimizin 100. Yılı onuruna hazırlanan projenin temel atma törenine, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Ödemiş Eski Belediyesi Başkanı, mimar Münir Bezmez, Yazıcıoğlu İnşaat Firması Sahibi Sedat Yazıcı, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Ödemiş Belediye Bandosu eşliğinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan programda konuşan Yazıcıoğlu İnşaat Firması Sahibi Sedat Yazıcı, Ödemiş’te yatırımlarını sürdürmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Ödemiş Belediyesi ile şehre yeni bir yaşam alanı kazandıracak örnek bir projeyi Cumhuriyet’in 100. Yılında hayata geçirdiklerini ifade etti.

BAŞKAN ERİŞ: “YÜZÜMÜZDE MUTLULUK, YÜZÜMÜZDE GURUR VAR” 

“Cumhuriyetimizin 100. Yılında yüz’ümüzde mutluluk, yüz’ümüzde gurur var” diyen Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, ekonomi belediyeciliği ile 1082 kilometrekare yüzölçümüne sahip Ödemiş ilçesinde Belediyeye ait her noktayı en verimli şekilde değerlendirdiklerini, belediyeye gelir sağlayacak çalışmalara imza attıklarını söyledi.  
Derinleşen ekonomik kriz karşısında Belediyelerin, İller Bankası paylarının artırılması gerektiğinin altını çizen Eriş, Belediyelerin halka en çok hizmet veren en yakın kurumlardan olduğunu vurguladı. İzmir’in vergide 40 verip buna karşın 1 alabildiğini hatırlatan Eriş, belediyelerin de sürekli artan maliyetler karşısında hizmet ve proje üretmeye çalıştığını söyledi. 

KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN ADIMLAR ATILACAK 

2024 yılı Haziran ayında tamamlanması hedeflenen 100. Yıl Konutları’nın bir başlangıç olacağına inandığını belirten Eriş, kentin en eski yerleşim alanlarından olan Emmioğlu ve Umurbey mahallelerinde kentsel dönüşüm çalışması için gerekli imar düzenlemelerini yaptıklarını, Saraçoğlu Konutları’nda da yeni etaplarla vatandaşların yaşadığı mağduriyetin giderileceğini açıkladı. Sağlıklı, adaletli ve yerinde kentsel dönüşüm ile Ödemiş’in Cumhuriyet’in yeni yüzyılına hazırlamak istediklerini söyledi.  
Eriş, geçmişte arsayı belediyeye bağışlayanlara, projeye katkı sunan 1994-1999 dönemi Ödemiş Belediye Başkanı Mimar Münir Bezmez’e, Belediye Meclisi Üyesi inşaat mühendisi Şevket Hasırcı’ya, makine mühendisi Kadir Coşar’a ve elektrik mühendisi Erkan Acar’a teşekkür etti.
Törende protokol üyeleri arsa bağışçıları İsmail Eker, Neşe Ünal, Nuri Çamkıran, Muzaffer Çamkıran, Şengül Çamkıran, Tamer Çamkıran, Ödemiş Eski Belediye Başkanı Mimar Münir Bezmez, İnşaat Mühendisi Şevket Hasırcı, Makine Mühendisi Kadir Coşar ve Elektrik Mühendisi Erkan Açar adına hazırlanan teşekkür plaketleri, törene katılım sağlayanlara takdim edildi. Tören sonunda dualar eşliğinde kurban kesimi gerçekleşti. Sonrası protokol üyelerinin  start vermesi ile zemine beton temeli atıldı.

Editör: Tutku İç