Cumhuriyetimizin 100. Yılı Ödemiş’te dolu dolu etkinliklerle kutlanacak. Ödemiş Belediyesi tarafından eski beldelerde düzenlenecek etkinliklerle başlayacak kutlama programında coşku 29 Ekim akşamı şehir merkezinde Fener Alayı Yürüyüşü ve İkilem konseriyle doruğa çıkacak. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Cumhuriyetimizin 100. Yılı’nda Atatürk’ün ‘En büyük bayramdır’ dediği Cumhuriyet Bayramımızda tek yürek olalım. Haydi Ödemiş, en büyük bayramı birlikte yaşayalım” diyerek tüm Ödemişlileri kutlamalara davet etti.

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün eseri modern Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı tüm yurtta olduğu gibi Ödemiş’te de coşku dolu etkinliklerle merkezde ve eski beldelerde bir hafta boyunca kutlanacak. Ödemiş Belediyesince 25 Ekim Çarşamba günü başlatılacak etkinlikler 31 Ekim Salı akşamına dek sürecek. Fener Alayı Yürüyüşleri ve konserlerin yanı sıra havacılık şenliği ve turnuvalarla her yaştan Ödemişliye hitap eden etkinlikler için Ödemiş Belediyesi hazırlıklarını tamamladı.

OVAKENT’TE SAHNE BEDİA AKARTÜRK’ÜN

Cumhuriyetimizin 100. Yılı coşkusu Konaklı ve Ovakent’ten başlayacak. 25 Ekim Çarşamba akşamı saat 18.00’de Konaklı Mahallesi’nde, saat 19.23’te de Ovakent Mahallesi’nde Belediye Bandosu eşliğinde fener alayları düzenlenecek. Saat 20.00’de Ovakent Meydanı’nda Grup 3M1A sahne alacak. Cumhuriyet sevincinin müzikle harmanlanacağı akşamda 21.00’da Ödemişli ünlü THM sanatçısı Bedia Akartürk türkülerini hemşehrileri için söyleyecek.

KAYAKÖY’DE OSMAN KALAY SAHNE ALACAK

26 Ekim Perşembe günü Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri 5-18 yaş grubu Tenis Turnuvası ile sürecek. Ödemiş Belediyesi Tenis Kortları’nda heyecan saat 10.00’da Başlayacak.

26 Ekim Perşembe akşamı Fener Alayı yürüyüşünün adresi Kayaköy Mahallesi olacak. Saat 19.23’te başlayacak yürüyüşün ardından saat 20.00’de Grup 3M1A şarkılarını bu kez Kayaköy’de söyleyecek. Ödemişli TRT THM sanatçısı Osman Kalay en güzel türküler eşliğinde hemşehrileriyle buluşacak.

FENER ALAYI YÜRÜYÜŞLERİ 19.23’TE

27 Ekim Cuma günü Cumhuriyet coşkusu sabah 10.30’da Zeytinlik Sabahattin Şenocak İlkokulu ve Ortaokulu’ndaki öğrencilerin bayram kutlaması ile başlayacak.

Ödemiş Belediyesi’nin Cumhuriyet’in 100. Yılı Spor Etkinlikleri, 27 Ekim Cuma günü yapılacak Atletizm Şenliği ile sürecek. 11-18 yaş grubu için 60-100 metre koşu, 4x100 bayrak yarışı, gülle atma ve uzun atlama dallarında heyecanın adresi saat 15.00’ten itibaren Saraçoğlu Stadyumu olacak.

27 Ekim Cuma akşamı saat 19.23’te Ödemiş’in tarihi mahallesi Birgi’de yine Belediye Bandosu eşliğinde marşlar ve meşalelerle Fener Alayı Yürüyüşü gerçekleştirilecek.

KAYMAKÇI’DA CUMHURİYET AKŞAMINDA CEVDET BAĞCA RÜZGARI

28 Ekim Cumartesi günü Cumhuriyet’in 100. Yılı Spor Etkinlikleri çerçevesinde Özel Dünya Koleji işbirliği ile 7-18 yaş grubu için saat 09.30’da Özel Dünya Koleji Yüzme Havuzu’nda Yüzme Yarışları düzenlenecek.

28 Ekim Cumartesi günü saat 13.00’te Ödemiş Hükümet Konağı önü Atatürk Anıtı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirilecek.

Her yıl 28 Ekim’de görkemli Fener Alayı yürüyüşü ve kutlamalara ev sahipliği yapan Kaymakçı’da bu yıl da 28 Ekim Cumartesi akşamı büyük heyecan yaşanacak. 19.23’te başlayacak Fener Alayı sonrası saat 20.30’da Şehit Hasan Uyar Cumhuriyet Meydanı’nda sevilen sanatçı Cevdet Bağca sahne alacak.

SARAÇOĞLU STADI’NDA BAYRAM COŞKUSU

Cumhuriyetimizin 100. Yılına kavuşacağımız 29 Ekim Pazar günü kutlamalar saat 09.30’da Kaymakamlık makamında tebriklerin kabulü ile başlayacak. Saat 10.00’dan itibaren Saraçoğlu Stadyumu’nda kutlama ve geçit töreni yapılacak.

Resmi kutlama programının ardından Ödemiş Belediyesi’nin kültürel etkinlikleri çerçevesinde saat 13.00’te ÖYKAM’da “Uluslararası Ödemiş Ekim Geçidi 100. Yıl Buluşması” sergisinin açılışı yapılacak.

29 EKİM’DE GÖZÜNÜZ GÖKYÜZÜNDE OLSUN

Saat 14.00’te “Cumhuriyet’in GökYÜZÜ” sloganıyla Ödemiş Belediyesi’nin ev sahipliğinde 125. Yıl Kültürpark’ta düzenlenecek Ödemiş Uzay, Havacılık ve Teknoloji Şenliği’nin açılışı yapılacak. 30-31 Ekim’de devam edecek şenliğin ilk gününde uçak, gyrocopter ve paramotorların gösteri uçuşları yapılacak. Cumhuriyetimizin ilk yıllarında Türk Hava Kuvvetleri’ne bağışladığı uçaklarla ve havacılığa olan yakın ilgisi ile tarihe adını yazdıran Ödemiş’te gökyüzü Cumhuriyet coşkusuyla şenlenecek. Şenliğin ilk gününde DJ Uğur Erdoğan da performansı ile şenlik programına enerji katacak.

ÖDEMİŞLİ CUMHURİYET KADINLARINDAN TRAMPET GÖSTERİSİ

Saat 16.00’da Atatürkçü Düşünce Derneği Ödemiş Şubesi’nin uzun zamandır hazırlıklarını sürdürdüğü Cumhuriyet’in 100. Yılı Anısına 100 kadından oluşan bando takımı trampet gösterisi ile Ödemiş caddelerini inletecek. Ulus Meydanı’ndan başlayıp Saraçoğlu Caddesi istikametini izleyecek yürüyüş Salı Pazarı Parkı’nda son bulacak.

100 YILIN AKŞAMINDA İKİLEM KONSERİNDE BULUŞALIM

Cumhuriyet Bayramı akşamında Ödemiş şehir merkezinde Belediye Bandosu eşliğinde dev Fener Alayı, Ulus Meydanı’nda Park Kafe önünden saat 19.23’te başlayacak. Saraçoğlu Caddesi üzerinden devam edecek Fener Alayı Yürüyüşü, Saraçoğlu Stadyumu önünde sona erecek. Cumhuriyet coşkusu sevilen grup İkilem’in şarkılarıyla doruğa ulaşacak. Ödemişliler, Cumhuriyetimizin 100. Yılına kavuşma sevincini İkilem’in sahne performansıyla yaşayacak.

BADEMLİ’DE HAKAN ALKAR HEMŞEHRİLERİYLE BULUŞACAK

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde 125. Yıl Kültürpark’ta Ödemiş Uzay, Havacılık ve Teknoloji Şenliği’nin etkinlikleri 30 Ekim Pazartesi günü de devam edecek. Saat 16.30’da Belediye Düğün Sarayı’nda bilgisayar mühendisi Uğur Varlıklı, “Geçmişten günümüze bilişim” konulu söyleşide Ödemişli öğrencilerle buluşacak.

30 Ekim Pazartesi günü Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının son adresi Bademli Mahallesi olacak. Irmaklar yurdu Bademli’de Fener Alayı yürüyüşü saat 19.23’te başlayacak. Saat 20.00’de başlayacak müzik şöleninde Grup 3M1A sahne alacak. Saat 21.00’de Ödemişli sevilen sanatçı Hakan Alkar, Bademli’de hemşehrileri için konser verecek.

31 Ekim Salı günü de Ödemiş Uzay, Havacılık ve Teknoloji Şenliği, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Havacılık Şube Müdürlüğü helikopterinin selamlama uçuşu, insansız hava aracı (İHA), model uçak ve drone gösterileriyle son bulacak.

BAŞKAN ERİŞ: “EN BÜYÜK BAYRAMI BİRLİKTE KUTLAYALIM”

“Cumhuriyetimizin 100. Yılı’nda yüzümüz hep aydınlığa hep umuda dönük” diyen Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, tüm Ödemişlileri Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına davet ederek, “Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emaneti olan Cumhuriyetimizin 100. Yılına kavuşmanın kıvancı ve heyecanı içerisindeyiz. Bizi biz yapan Cumhuriyetimizin 100. Yılı’nı Atatürk’ün izinden yürüyen öğrencileri olarak layık olduğu coşku ve heyecanla kutlamak üzere ilçemizdeki tüm kamu kuruluşlarımızla da işbirliği içerisinde dopdolu bir program hazırladık. Kent merkezimizin yanı sıra beldelerimizde de yine o heyecanı yaşamak istedik.

Cumhuriyetimizin 100. Yılı’nın görkemli kutlamalarını göreceğimiz için şimdiden kendimizi çok şanslı hissediyoruz. Cumhuriyetimizin kazanımlarını, Atatürk ilke ve devrimlerinin değerini bugün ülkemizin çevresinde yaşananları gördüğümüzde daha da iyi anlıyoruz. Cumhuriyetimizi korumak, çocuklarımıza yaşanılabilir bir ülke bırakmak temel ödeviyle Cumhuriyetimizin 100. Yılı’nda bu büyük gururu hep birlikte yaşamak tüm hemşehrilerimizi etkinliklerimizde bir arada olmaya davet ediyoruz. Ellerimizde şanlı bayrağımız, dilimizde yüreğimizi coşturan marşlarımızla Cumhuriyetimizin 100. Yılı’nı doya doya hep beraber kutlayalım. Atatürk’ün ‘En büyük bayramdır’ dediği Cumhuriyet Bayramımızda tek yürek olalım. Haydi Ödemiş en büyük bayramı birlikte yaşayalım” dedi.

Editör: Tutku İç