Ödemiş eski otogarda yapılan patates festivali şenliğine Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı,  Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Şevket Meriç, televizyonlarda “ Yiyin Gari” diyerek reklam yıldızı olan Birgili Ayşe Elmacı, mahalle muhtarları, üreticiler ve davetliler katıldılar.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Coğrafi işaretimiz Ödemiş Patatesimiz için ilk kez düzenlediğimiz festivalimizle keyifli, dolu bir günü paylaştık. Birgili Ayşe Elmacı Teyzemizin “Yiyin gari” diyerek tüm dünyaya tanıttığı patatesimizden yapılmış birbirinden güzel yemeklerle yarışma heyecanını yaşadık. Jüri üyelerimiz de ince eleyip sık dokudu. Yarışmaya katılanları ve dereceye girenleri kutluyorum

Belediye Sosyal Tesislerimizin tecrübeli şefleriyle geleceğin Ödemişli şefleri olan öğrencilerimiz el ele verdi katılımcılara birbirinden güzel patates lezzetleri sundu. Konuk şeflerimiz de görsel şova imza attı. Bu lezzetlere müzik ziyafeti de eklendi elbette

Kemalpaşa Belediye Başkanımız Rıdvan Karakayalı, Beydağ Belediye Başkanımız Feridun Yılmazlar ve Foça Belediye Başkanımız Fatih Gürbüz, İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanımız Şevket Meriç de bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmadı.

Bin bir emekle yetişen patatesimizin hem üreticimizin yüzünü güldürmesi, hem de daha çok mutfağa girmesi adına düzenlediğimiz patates festivalimizin geleneksel hale gelmesini diliyorum” dedi.

Haberin canlı yayın linki

https://www.facebook.com/yerelguc/videos/3016946101897573

https://www.facebook.com/yerelguc/videos/281358144049679