İzmir Süper Amatör Lig'de yeni sezonda 5. Grup'ta mücadele edecek olan Ödemişspor'da sezon başında yeniden anlaşma sağlandığı halde kamp çalışmaları sırasında başka kulüpten gelen teklifi değerlendirerek takımdan ayrılmak isteyen Uğur Güzelce ve Şamil Günay'la ilgili açıklama geldi.

Ödemişspor'da iç transferde yeniden anlaşma yapılan 5 isimden olan Uğur Güzelce ve Şamil Günay ile yollar ayrıldı. İki oyuncunun kendilerine Manisa ekibi Alaşehir Belediyespor'dan gelen teklifi değerlendirerek takımdan ayrılmak istediklerini yönetime ilettikleri öğrenildi. Ödemişspor Kulübü de yaşanan süreçle ilgili kulübün sosyal medya hesaplarından yazılı açıklama yaparak konuya açıklık getirdi.

"GÜLE GÜLE!" başlıklı sert açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Yeni sezon öncesi kadro yapılanması çalışmalarında iç transferde tüm koşullarda mutabık kalarak anlaştığımız oyuncularımızdan Şamil Günay ve Uğur Güzelce, sezon öncesi kamp çalışmalarımız devam ederken Alaşehir Belediyespor'un kendilerine sunduğu mali teklifi gerekçe göstererek kulübümüzden ayrılmak istediklerini tarafımıza iletmişlerdir.

İlgili oyuncuların talepleri kabul edilmiş olup kulübümüzle ilişikleri sonlandırılmıştır. Bugüne kadar sundukları katkı için teşekkür eder yollarının açık olmasını dileriz.

Ayrıca anlaşmalı oyunculara teklif sunarak "fair-play kurallarına ve etiğe özen gösteren" Alaşehir Belediyespor Kulübü'ne de kendi liginde başarılar dileriz.

Ödemişspor kadrosunda yer almak ve forma giymek için aranan kriterlerin "sadece yetenekten ibaret olmadığını" önemle hatırlatır, camiamızın ve spor kamuoyunun bilgisine sunarız"