YERELGÜÇ/SILA AVŞAROĞLU

Yaz ayının gelmesiyle Ödemiş’in Akıncılar Mahallesi 3 Eylül Parkı’nda bulunan Kübra Baskın’ın işlettiği Emeğim Kar Helvası tezgahını serinlemek isteyen müşterilerini açıyor.

Bozdağ'ın zirvelerinden temin edilen kar, özel hazırlanmış şerbetlerle harmanlanan kar helvası müşterilerin beğenisine sunuluyor. 

KAYIP OLARAK ARANIYORDU BULUNDU KAYIP OLARAK ARANIYORDU BULUNDU

13 senedir bu işi severek yaptığını söyleyen işletme sahibi Kübra Baskın şunları söyledi, “Karlar Bozdağ’da kuyulara gömülüyor. Kuyulardan kışın basılarak yazın bizlere getiriliyor. Karcımız kesip kalıp olarak bizlere getiriyor. Bizde burada müşterilerimizi serinletmek için kar helvası olarak veriyoruz. Karadut, vişne, kivi, şeftali, limon hepsini kendim yapıyorum her şeyiyle doğal. Önce çok soğuktur bu biz bilmiyoruz bunun tadını diyorlar ama sonra sevince daha çok sipariş veriyorlar. Özellikle karaduta ilgi yoğun. Haftanın yedi günü açığız sabah 07.00’de açıyoruz akşam 01.00’e kadar buradayım. Bir kadının yapabileceği bir iş değil ama başardım. 13 senedir burada Kadınlar Pazarı’ndayım. Severek yapıyorum ve işimi çok seviyorum” dedi.
 

Editör: Tutku İç