YERELGÜÇ/BURCU TUNÇ

Minik Pera, Sağlık Bakanlığı tarafından Mayıs ayında ülke çapında başlatılan topuk kanı tarama testi sonucu bu kas hastalığının tespit edildiği en küçük ilk bebek oldu. Ailesi minik kızlarının sağlığına kavuşması için İzmir Valiliği onayıyla bağış kampanyası başlattı.

17. Ödemiş Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergisinde bir stant açarak bağış toplayan Pera bebeğin ailesi Ödemişliler'den destek bekliyor.

Minik Pera’nın babası Burak Başkes Yerel Güç mikrofonlarına yaptığı açıklamada, "Pera doğduktan 9 gün sonra maalesef SMA savaşçısı olduğunu öğrendik. Anne baba olarak içinde bulunduğumuz durum çok çaresiz. Tedavimiz Dubai’de. Tek şansımız orası. Uzun ve yıpratıcı bir süreç. İzmir halkından Ödemiş halkından destek bekliyoruz. Sergi sonuna kadar buradayız. Sosyal medya hesaplarımızdan da bağış topluyoruz. Valilik izniyle topladığımız bağışın İBAN numarası blokelidir. Hiç bir şekilde para çıkışı söz konusu değildir. Paramız tamamlandığında direk hastaneye aktarılacaktır. Fazla zamanımız yok herkesten destek bekliyoruz" dedi.