YERELGÜÇ/ SÜLEYMAN GÜLEROĞLU

Efeler diyarı Küçük Menderes’in gözbebeği düşmana ilk kurşunun atılmasıyla milli mücadeleyi Ege’de başlatan bereketli topraklarda yetişen marka ürünlerle ülkemizin sofralarına zenginlik katan Ödemiş'i, Ödemişli çocuklar anlatacak.

Programı hazırlayan, TRT İzmir Müdürlüğü yapımcılarından Dilek Oral, “Bu programla, Türkiye'nin farklı şehirlerinde, farklı hayatlar süren çocuklar arasında bir iletişim köprüsü ve gönül bağı kurmayı amaçladıklarını” söyledi.

Mikrofonun, sunucular dâhil tamamen çocuklarda olduğu "Benim Şehrim Benim Hayatım “programı, farklı şehirlerden, ortaokul çağındaki çocukların, küçük zannettiğimiz kocaman dünyalarının kapılarının aralıyor.

PROGRAM 26 KASIM- 3 VE 10 ARALIK TARİHLERİ ARASIN ÜÇ HAFTA YAYINLANACAK”

Onlar, yaşadıkları yerlerin yanı sıra, mutluluklarını, üzüntülerini, hayallerini ve gelecek planlarını cıvıltılı sesleriyle bizlere aktarıyor. Bu seslere kulak vermek isteyenler, 26 Kasım - 3 ve 10 Aralık 2022 tarihlerinde, 3 hafta boyunca Ödemiş’e konuk olacak. Programda, bu haftadan itibaren, mikrofonda Ödemiş Mustafa Ayşe Yanbastı Ortaokulu öğrencileri olacak.

Benim Şehrim Benim Hayatım Programı, Her Hafta Cumartesi Günü TRT Radyo 1'de (10.30-11.00 saatleri arasında) Farklı şehirlerdeki çocukların, kendi şehirlerini ve kendilerini tanıtırken diğer şehirlerdeki yaşıtlarıyla bağ kurmasına vesile olan program, her hafta Cumartesi günü saat 10.30-11.00 saatleri arasında TRT Radyo1 kanalında yayınlanıyor.

Ödemiş Mustafa Ayşe Yanbastı Ortaokulu öğrencileri, 26 Kasım’da yayınlanacak ilk bölümde, Ödemişimizi, "Benim Şehrim" başlığı altında, birer turist rehberi gibi tanıtacak. Çocuklarımız ilçemizin tarihini, kültürel yapısını kendi bakış açılarıyla anlatacak. "Benim Hayatım" başlıklı bölümlerde de, çocuklarımız, kendi dünyalarını, yaşamlarını, hayata bakışlarını, hayallerini, umutlarını, beklentilerini samimi bir şekilde paylaşacaklar. Çocukların cıvıltılı seslerine ve tertemiz dünyalarına kulak vermek isteyen herkesi radyo başına davet ediyoruz.