YERELGÜÇ/BURCU TUNÇ

2024-2025 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TAKVİMİ AÇIKLANDI 2024-2025 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TAKVİMİ AÇIKLANDI

Projeye Türkiye çapında toplam 2000 okul başvuru yaparken içlerinden 315 okul projeye dahil edildi.

315 OKULDAN 3 TANESİ ÖDEMİŞ’TEN 

315 okulun içerisinden 3 okul ise Ödemiş’ten seçildi. Seçilen okullar ve proje sorumlusu öğretmenler Ödemiş Pirinççi İlkokulundan Serap Cerit, Ödemiş İlkkurşun Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinden Kevser Keskin, Ödemiş Fatih Özel Eğitim Uygulama Okulundan Ediz Yılmaz oldu. 14 Aralık Perşembe günü Pirinççi İlkokuluna gelen valiz,15 Aralık Cuma günüde Ödemiş İlkkurşun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ulaştı. Pazartesi günü Ödemiş Fatih Özel Eğitim Uygulama Okuluna giden valize öğrenciler resimlerini, yazılarını, projelerini ve Atatürk’e olan sevgilerini koyarak Ankara’ya gönderdiler. 

CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'E, ÇOCUKLARIMIZIN MİNNET VE ŞÜKRAN DUYGULARINI DİLE GETİRMEK İÇİN, YOLA ÇIKAN VALİZİMİZİ İLÇEMİZDE MİSAFİR ETMEKTEN MUTLULUK VE ONUR DUYDUK

Konuyla ilgili olarak Yerel Güç’e konuşan  Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Sunullah Desticioğlu “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e, çocuklarımızın minnet ve şükran duygularını dile getirmek için, yola çıkan valizimizi ilçemizde misafir etmekten mutluluk ve onur duyduk. Öğrencilerimiz, valizimizi el emekleri, duyguları, düşünceleri ve etkinlikleri ile en güzel şekilde doldurdular. Bu güzel projede emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.

Valiz tüm ülkeyi gezerek 315 okula tek tek uğrayacak. Proje sonunda ise tüm etkinlikler Ankara’da toplanarak Anıtkabir’de sergilenecek.

Editör: Gülçin Kargaoğlu