Sergiye, okul idaresi, öğretmenler, öğrenciler ve veliler yoğun ilgi gösterdi. Okul Müdürü Yusuf Böke, "Öğrencimiz Zeynep Nisa'yı cesareti ve ilk kişisel sergisi için tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Temanın 'çocuk' olması, geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızın ve öğrencilerin herbirinin ayrı bir önem taşıdığını gösteriyor." şeklinde konuştu.

Ödemişli genç ressam, "çocuk" temasını işlediği sergisinde, çocukların dönemsel durumlarını, kendi çocuk dünyasından ve çevresinde gördüklerinden esinlenerek yansıttı.

Görsel Sanatlar öğretmeni Dursun Kart, öğrencisi Zeynep'in eserlerini iç dünyasında tamamlayarak tuvaline yansıtabilen bir yetenek olduğunu belirtti. Kart, "Bıkmadan usanmadan çalışıp üretebilen bir öğrencimiz. Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." ifadelerini kullandı.

ÖDEMİŞ'TE 18 BİN 942 ÖĞRENCİ İÇİN SON DERS ZİLİ ÇALDI ÖDEMİŞ'TE 18 BİN 942 ÖĞRENCİ İÇİN SON DERS ZİLİ ÇALDI

Çocuk temalı bu sergi, günümüzde sıkça duyduğumuz çocuk ölümleri gibi önemli konulara vurgu yaparak, neslimiz ve geleceğimiz için insan yaşamının önemine dikkat çekiyor. Sergi, bir hafta boyunca sanatseverlere açık olacak.

Editör: Tutku İç