YERELGÜÇ / BUSE BAĞCI

ÖDEMİŞ’TE ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜNE "MAHZEN-48" OPERASYONU: 9 GÖZALTI ÖDEMİŞ’TE ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜNE "MAHZEN-48" OPERASYONU: 9 GÖZALTI

Hırvatistan’ın Zadar kentinde gerçekleştirilen 59. Büyükler Avrupa Karate Şampiyonası’na katılan milli sporcular 4 altın, 8 bronz toplamda 12 madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Damla Su Türemen, Elif Karaboğa, Zehra Kaya ve Ödemişli milli sporcu Damla Pelit'ten oluşan Kadın Takım Kata takımı Çekya’yı yenerek Avrupa 3’üncüsü olarak bronz madalya kazandı.

Ödemişli milli sporcu Damla Pelit sosyal medyada yaptığı paylaşımda, “Üçüncü kez yarıştığım Avrupa Şampiyonasını çok şükür 3.lük ile bitiriyorum. İçimde finale çıkamamamızın üzüntüsünü yaşıyorum fakat tekrar kürsüde olduğumuz ve bu atmosferi yaşama fırsatı bulduğumuz için mutluyum. Bu süreçte her zaman bana destek olan aileme, hocalarıma ve ekran başından da yanımızda olan herkese çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Şampiyonada, Avrupa’nın zirvesine çıkan Milli Takım, genel klasmanda birinci olmanın yanı sıra en fazla madalya kazanan takım unvanını da elde etti.

Madalya Alan Milli Sporcularımız;

 Ali Sofuoğlu (Erkek Kata)
 Dilara Bozan (Kadın Kata)
 Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş, Enes Özdemir (Erkek Takım Kata)
 Nesrin Cavadzade (Para Karate)
 Damla Su Türemen, Damla Pelit, Zehra Kaya, Elif Karaboğa (Kadın Takım Kata)
 Tuba Yakan, Eda Eltemur, Fatma Naz Yenen, Sudenur Aksoy, Gülbahar Gözütok (Kadın Takım Kumite)
 Selva Nur Akkurt (Kadın Kumite -50 Kg)
 Tuba Yakan (Kadın Kumite -55 Kg)
 Fatma Naz Yenen (Kadın Kumite -61 Kg)
 Eray Şamdan (Erkek Kumite -60 Kg)
 Enes Bulut (Erkek Kumite -75 Kg)
 Berkay Uslu (Para Karate)
 

Editör: Tutku İç