HABER/ BURCU TUNÇ

Yaklaşan seçimler öncesi İzmir Kadın Kolları Başkanlığı ile Ödemiş Ahrandı restoranda kahvaltıda bir araya gelen Ödemişli İYİ Partili kadınlar isteklerini, hedeflerini, projelerini konuşup fikir alışverişinde bulundular. 

Etkinliğe İl Başkan Yardımcısı İzmir İl Kadın Politikaları Başkanı Ahsen Kol, İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Dolapoğlu, Kadın Politikaları Stk İlişkileri Başkanı Seyide Kurtuluş, İYİ Parti Ödemiş İlçe Kadın Kolları Başkanı Zeynep Demir ve yönetimi, İYİ Parti İlçe Başkanı Güven Kılıç’ın eşi Nergis Kılıç ve partili kadınlar katıldı.

İZMİR ARTIK CHP’NİN KALESİ DEĞİLDİR
İl Başkan yardımcısı Kadın politikaları başkanı Ahsen Kol Yerel Güç’e yaptığı açıklamalarda, “Geçtiğimiz gün Karşıyaka’da böyle bir etkinlik düzenledik. Seçimler sonrası düşen motivasyonları yükseltmek, yeni seçim sürecine dair çalışmalarımızı başlatmak ve motivasyon yükseltmek için bir araya geldik. Genel başkanımız Çarşamba günü İzmir’deydi. Ayrıca İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Politikaları Genel Başkanımız Ünzile Yüksel’de aramızdaydı. Kendileri İzmir’le ilgili çok güzel izlenimlere sahip oldular. Özellikle İzmir’de gerçekleşen buluşmada salonda kadın sayısının fazla olmasından çok memnun oldular. Onların da teşekkürlerini iletmek için bugün buradayız. Özellikle  Kadın Politikaları Genel Başkanımız Ünzile Yüksel İzmir’e daha sık geleceğini söyledi. Bizim düşüncemiz şu: İzmir artık CHP’nin kalesi değildir. Ve biz bunu göstermek istiyoruz. Kadınlara yönelik çalışmalarımız sürüyor. Avukatlarımız aile içi şiddet, kadın cinayetleri ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Bizlerde mahkemelere katılıyor, ailelere destek oluyoruz. Özellikle mahalle temsilcilerimiz eğitim çağındaki çocukları tespit ediyor ve yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kadın kooperatiflerimiz var. Yerel seçim sürecinde kadın muhtarlar, belediye meclis üyeleri ve kadın belediye başkanları çoğunlukta olsun istiyoruz. Şu an istek, talep toplayarak istişarelerde bulunuyoruz” dedi.

GÜNEŞİN KADINLARI İSİMLİ ÇALIŞMAMIZI BÜYÜTMEK İSTİYORUZ 

Ev sahibi İYİ Parti Ödemiş İlçe Kadın Kolları Başkanı Zeynep Demir yaptığı açıklamada, “Bir kaynaşma toplantısı gerçekleşirdik. İYİ Partili kadınlar olarak fikir alışverişinde bulunalım istedik. Sağolsular İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Dolapoğlu, İzmir İl Kadın Politikaları Başkanı Ahsen Kol, Kadın Politikaları STK İlişkileri Başkanı Seyide Kurtuluş başkanlarımızda bizleri kırmayıp İzmir’den buralara kadar geldiler ve bizlerle fikir alış verişinde bulundular. Oldukça verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Kadınlar olarak neler yapabiliriz konusunda çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecek. İYİ Parti kadın kolları olarak ‘Güneşin Kadınları’ isimli çalışmamızı daha da geliştirmek ve büyütmek istiyoruz. Bugün etkinliğimize katılım sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
 

Editör: Tutku İç