HABER/BURCU TUNÇ
KAMERA/SILA AVŞAROĞLU

Bu yağışlar sonrası üreticiler de tarlalarında su baskınlarıyla karşı karşıya geldi. Ödemiş- İzmir yolu üzeri Demircili mevkiinde süs bitkileri üreticiliği yapan Atilla Marangoz ‘benim zararımı kim karşılayacak’ diyerek isyan ediyor.

AKŞAM GELDİLER VE DURUMU GÖRDÜLER. SABAH GELECEKLERİNİ SÖYLEDİLER. SABAH 7’DEN BERİ BURADA BEKLİYORUZ. NE GELEN VAR NE GİDEN 

Marangoz Yerel Güç’e yaptığı açıklamalarda “6 senedir burada fidancılık yapıyorum. Daha önce böyle bir sorun yaşamadık. Buraya yapılan İzmir çevre yolundan sonra su baskınları fazlalaştı. Geçtiğimiz yıl gerçekleşen su baskınında komşu tarlanın hayvanları su altında kaldı. Sebebi Taş Yapının DSİ anlaşması sonucu açılan kanal. Kanalın önü açık olmadığından su taşıyor ve asfalttan bize ulaşıyor. Şu anda benim çok büyük bir zararım var. Dün akşam kendim gelip uğraşmasaydım zararım 20 milyon TL idi. Tarlamda 28.000’e yakın fidanım var. Bugün bu su tamamen tahliye edilmezse 10 milyon TL üzeri zararım olacak. Dün akşam aklınıza gelebilecek herkesi aradım. Belediye, ilçe tarım, kaymakamlık, hepsini aradık. Akşam geldiler gördüler ve bu sabah geleceklerini söylediler. Sabah 7’den beri burada bekliyoruz. Kimse yok sadece belediye çalışanı bir arkadaş gelip gidiyor. 

BAŞKANIM ÖLECEK ADAMI KURTARIN BEN BURADA BOĞULUYORUM!

İzmir’deki kurumlara kadar başvurdum. Belediye başkanı bize belediye başkan yardımcısı ve Doğan Bey’i gönderdi. Biz kendi kendimize buradaki sorunu çözmeye çalışıyoruz. Kendi traktörümüzle suyun içinde geziyoruz ama ne yazık ki belediyenin aracı buraya giremezmiş, arıza yaparmış. Bizi bu çaresizlikle baş başa bıraktılar. Hepsine dava açacağım. Az sonra savcılar gelecek ve tutanak tutulacak. Kimi ararsam topu diğerine attı. Belediye başkanını arıyorum taziyedeyim diyor. Başkanım ölecek adamı kurtarın ben burada boğuluyorum! 

YANIMIZDA SADECE DEMOKRAT PARTİ ÖDEMİŞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DİLEK ACAR GÜLEÇ VARDI

Kendim o kanalları açmasaydım bütün emeğim yok olacaktı. Buradaki ürünlerin tamamı yer dikimi. İlçe tarım da geldi az önce bana sordukları soru burası için kredi çektiniz mi ? Kredi çektik çekmedik ne farkeder? Ben sudan bir an önce kurtulmak burayı tahliye etmek için uğraşıyorum. Benim traktörüm geçiyorsa belediyenin aracı da geçer. Seçim yaklaşıyor oy istemeye gelecekler. Ama yanımızda sadece Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç vardı.   Ondan başka kimseyi göremedik. Muhammet Şen başkanımız da yardımcı olmaya çalışıyor ama biz yetkilileri yanımızda görmek isterdik. 

HEPSİNE DAVA AÇACAĞIM VE ZARARIM OLURSA HEPSİNDEN TAHSİL EDECEĞİM

THK Kurban Derisi Toplamayacak THK Kurban Derisi Toplamayacak

Yan taraftaki üreticinin bahçesinde sabahtan beri belediyenin vidanjörleri var. Biz kafir miyiz? Ben vergi vermiyor muyum ? Oranın asfaltını temizleyeceğinize neden burayı temizlemiyorsunuz? Şu an için saat 13.00 ve biz yine burada dostlarımıza, çalışanlarımıza bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Hala gelen giden yok. Bana biri muhatap göstersin ben kiminle görüşeceğim? Hepsine dava açacağım ve zararım olursa hepsinden tahsil edeceğim“ dedi.
 

Editör: Tutku İç