MEZUN GRUP DERSLERİ 12EYLÜL’DE BAŞLIYOR!

Ödemiş Uğur Kişisel Gelişim Kursu, Cumhuriyet Mahallesinde, Çetinkaya Sok. N:1/201 adresinde  (LCW, KOTON ve FLO mağazalarının en üst katında) eğitim faaliyetine başladı.

Gazetemize açıklamalarda bulunan kurucu temsilcisi Yıldırım Baytekin, ortaokul ve lise öğrencilerinin yanı sıra mezun adaylara yönelik kurslar ve sınavlara hazırlık eğitimi düzenleyeceklerini açıkladı.

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösteren Uğur Kurs’un hizmet halkasına Ödemiş’i de eklediğini belirten Yıldırım Baytekin, “Tek katlı binamızda 1.500m2 alanda derslikler, kişiye özel ve kabinli ders çalışma salonları, Uğur’lu kütüphanemiz, Uğur kafemiz, idari bölümler ve öğrencilerin nefes alabilecekleri terasımız yer alıyor. Yakın zamanda Uğur Okulları Genel Müdürü Sayın Mustafa Çakır Ödemiş Uğur Kursu ziyaret ederek bilgi almıştı. Oluşturan fiziki mekân ve eğit araçlarını çok beğendiğini ifade ettiğini” sözlerine ekledi.

Baytekin, “Kursumuzda yüz yüze eğitim verirken aynı zamanda teknolojinin destekleyici, tamamlayıcı, geliştirici özelliklerinden de faydalanıyoruz. Kişiye özgü ve yapay zekâ tabanlı hibrit eğitim platformumuz Uğur Dijital ile öğrencilerimiz bilgiye her yerden 7/24 ulaşabilme imkânı buluyor. Alanında uzman ve deneyimli akademik kadromuzun oluşturduğu online ders içeriklere ulaşabilen öğrencilerimiz, hedeflediği üniversite için bir yol haritası oluşturma şansı buluyor, başarı grafiğini kayıt altında tutabiliyor. Kursumuzda ana ders programının dışında hayata geçirdiğimiz programlarımız ile öğrencilerimiz sınavlara eksiksiz hazırlanma fırsatı yakalayabiliyor. Uyguladığımız Bir Soru'n Var Mı? Saati ile sorular yanıtsız kalmıyor. Öğrencilerimiz, ders saatleri dışında çözemediği soruları öğretmenleriyle birebir çözme imkânı buluyorlar. Etap programı (eksik tamamlama programı) ile öğrencilerimiz, ders sonrasında katılacakları ETÜT saatleri ile pratiklerini geliştirme ve eksiklerini giderme fırsatı bulurken hem bireysel hem de grup çalışmaları sayesinde eksik konuları kalmıyor. Gece Modu uygulaması ile öğrencilerimiz derslerin bitiminden sonra ek soru çözümleri, ders pekiştirme çalışmaları gerçekleştirebiliyor. Gece Modu uygulamamız ile kursumuzu, her Perşembe saat 22:00’a kadar öğrencilerimizin öğretmenleri eşliğinde ders çalışması için açık tutuyoruz. Her hafta gerçekleştirmiş olduğumuz Türkiye Geneli Deneme Sınavlarımız ile öğrencilerimizin test pratiğini artırmasını sağlıyoruz. Yıl boyunca uyguladığımız hem TYT hem de AYT Deneme sınavları, öğrencilerin gerçek sınav tecrübesine benzeyen bir test ortamında sınava girmelerini sağlar. Bu, öğrencilerin gerçek sınavda karşılaşacakları stres, zaman baskısı ve soru türleri gibi faktörleri deneyimlemelerine yardımcı oluyoruz. Kariyer Kulübü çalışmalarımız ile öğrencilerimiz; üniversite buluşmaları, meslek tanıtımları, kariyer söyleşileri, öğrenci danışmanlıkları ve başarı tüyoları gibi yol gösterici çalışmalar ile geleceklerini şekillendiriyor. Kursumuzda, U-Check Up programı ile öğrencilerimizin bilişsel ve kişisel gelişim alanlarına yönelik ölçüm yapıyor. Elde edilen veriler doğrultusunda rehber öğretmenlerimiz yönlendirmelerde bulunularak öğrencilerin gelişimini takip ediyor” dedi.

Global, yenilikçi ve öncü yaklaşımları ile 55 yıldır eğitim sektörüne yön veren Uğur Kurs’un 1968 yılında başlayan eğitim yolculuğu, bugün Türkiye’nin 55 ilinde toplam 141 kurs ile devam ediyor. Uğur markasının yarım asrı aşkın deneyimiyle öğrenciler; akademik ve bireysel becerilerini geliştirirken, kişiye özgü danışmanlar ile kariyer planlaması yaparak hayallerindeki üniversiteye hazırlanıyor.
 
Eğitim alanındaki her gelişmeyi titizlikle inceleyen öğretmen kadromuzla, bilinçli ve disiplinli bir çalışma temposuyla, kurumsal altyapının katkısıyla, tüm çalışanlarımızın azimli ve özverili çalışmalarıyla ve velilerimizin desteği ile Ödemişte bir ilk olmayı hedefliyoruz.
-Özellikle sınavlara hazırlık sürecinde sürekliliğin öneminin altını çizerek, öğrencilerimizin akademik gelişim sürecinde her zaman yanındayız. Bu yıl da ulusal sınavlarda Uğur Kurs olarak elde ettiğimiz Türkiye derecelerimiz ile bu güvenin zeminini sağlamlaştırdık. Ödemişli velilerimize ve öğrencilerimize de gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
Tüm veli ve öğrencilerimizi eğitim alanlarımızı yakından görmek ve detaylı bilgi almak için Ödemiş Uğur Kurs’a bekliyoruz.
Hep birlikte başarı, keyif ve mutluluk dolu, sağlıkla bir arada olabildiğimiz bir eğitim dönemi geçirmeyi temenni ediyor, Uğur Kurs’un Ödemiş’e hayırlı olmasını diliyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Editör: Tutku İç