HABER  /BURCU TUNÇ

Adaylık açıklamasını yaptığı günden bu yana Ödemiş’i ve mahallelerini adım adım, gece gündüz gezmeye ve vatandaşların sesine kulak vermeye devam eden Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç geçtiğimiz akşam da parti yönetimi ile birlikte Ödemiş’in Gölcük mahallesini ziyaret etti.
Gölcük ziyaretini yarıda bırakan Güleç geçtiğimiz günlerde çadır mağduriyeti yaşayan Bıçakçı Mahallesi sakinlerinin yanına gitti.

BIÇAKÇI MAHALLESİ SAKİNLERİ BAŞKAN ADAYI GÜLEÇ’İ ÇAĞIRDI

Birkaç gün önce Bıçakçı Mahallesi sakinlerinin cemiyet törenleri için kendi imkanları ile yaptıkları çadır fırtına nedeniyle çökmüş ve düğün hazırlığı yapmakta olan cemiyet sahipleri bundan dolayı mağduriyet yaşamıştı. Sık sık bu ve benzeri sorunlar ile karşı karşıya kaldıklarını belirten mahalle sakinleri geçtiğimiz akşam Başkan Adayı Güleç’i yine mahallelerine çağırdılar.  

HEPSİNİ ÇÖZECEĞİZ

2900 kişinin yaşadığı Bıçakçı Mahallesinde Haldun ve Hatice Palas çiftinin oğulları Asil Palas’ın dün akşam yapılan yemekli sünnet töreninde manzara hala aynıydı. Ödemiş’in neredeyse tüm mahallelerinde birbirine benzer, acil olarak çözülmesi gereken onlarca sorun var diyen başkan adayı Güleç’ Hepsini çözeceğiz’ dedi.

THK Kurban Derisi Toplamayacak THK Kurban Derisi Toplamayacak

HİÇ KİMSE BU ŞEKİLDE YÖNETİLMEYİ HAK ETMİYOR

Biz kalabalık bir mahalleyiz. Sık sık cemiyetlerimiz oluyor. Ancak bir salonumuz bile yok. Halimizi görüyorsunuz diyerek isyan eden mahalleli ile burada bir araya gelen Güleç, “Bugün her zaman olduğu gibi yine bir çadır sorunu yaşadınız. Size söz veriyorum. Söz namustur. Diğerleri gibi değil ben gerçekten söz veriyorum. Onlar söz verdiler ama yapmadılar.  Ben söz veriyorum ve yapacağım. Hem de başkanlığa gelir gelmez yapacağım. Gölcükten buraya geldim. Orada da benzer sorunlar var. Hiç kimse bu şekilde yönetilmeyi hak etmiyor. Bugün burada verdiğimiz sözü 1 Nisan itibari ile tutacağız. Düğün salonunuzu hemen yapacağım. Seçildikten sonra da her zaman yanınızda olacağım. Gazeteciyken ne yaptıysam aynısını yapmaya devam edeceğim. Gazeteciyken beni kim ‘şu sorunumuz var’ deyip çağırdıysa yanında oldum. Yaptığım haberler ile mağdur vatandaşların sesi oldum. İstek ve ihtiyaçlarını haberlerime taşıdım ve ilgili kurumlara yapın dedim. Elbette başkan olduktan sonra daha fazla yanınızda olacağım. Her derdinizi çözeceğim. Sizleri sık sık ziyaret edeceğim ve ihtiyaçlarınızı soracağım. Yine her sorununuzda yanı başınızda olacağım“ dedi.

Ekibiyle birlikte Haldun ve Hatice Palas çiftinin oğulları Asil Palas’ın sünnet törenine de katılım sağlayan Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Güleç düğün sahipleriyle zeybek oynadı.
 

Editör: Tutku İç