31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde adaylar teker teker belli oldu. Ödemiş’in ilk başkan adayı bağımsız olarak bu yarışa giren Dr.Mehmet Bayındır oldu.
Daha sonra 2 Kasım 2023 günü Demokrat Parti’den gazeteci Dilek Acar Güleç adayım diyerek yola çıktı. 
İYİ Parti’den Güven Kılıç aday adayı oldu. Güven Kılıç, İYİ Parti yönetimi tarafından seçilerek alınan kararla Ödemiş Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. 
Ak Parti’den Ali Hadim, Murat Öncel, Şevket Hasırcı, Denizhan Seval, Saygın Mercan aday adayı oldu. Ali Hadim parti yöneticileri tarafından alınan kararla seçilerek Ak Parti ve MHP’nin Ödemiş Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. 
CHP’den mevcut başkan Mehmet Eriş, Eski Belediye Başkanı Bekir Keskin, Engin Öztürk, Erdem Boyacı, Mustafa Turan, Sema Bilgi, Seçkin Dabak, Özay Kaptan aday adaylığı için başvuruda bulundu. Bugün alınan kararla Mustafa Turan CHP’nin Ödemiş adayı olarak açıklandı.   

Büyük Birlik Partisinde Hakan Uysal, Yağmur Aygül aday adayı. Diğer partilerden henüz açıklama yapılmadı. 

MEHMET BAYINDIR KİMDİR?
Ödemişli doktor ve bağımsız belediye başkanı adayı olan Mehmet Bayındır 1959 yılında İzmir Ödemiş doğdu. İlkokulu Kayaköy’de, ortaokul ve liseyi Ödemiş’te bitirdi. 1983’te Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek Tıp Doktoru oldu. Ankara Numune ve İzmir ve Araştırma Hastanesinde ihtisasını tamamladı. En son İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı ve Başhekim Yardımcısı olarak görev yapan Mehmet Bayındır görevini kendi muayenehanesinde sürdürüyor. Bayındır evli ve 3 çocuk babasıdır.

Dilek Acar GÜLEÇ Kimdir?

25 Ocak 1980 tarihinde İzmir’in Ödemiş ilçesinde dünyaya geldi. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Ödemiş ilçesinde tamamladı. Süleyman Demirel Üniversitesi Radyo TV Yayıncılığı bölümünden 1999 yılında mezun oldu. 
1996 yılında Ödemiş Radyo TV’de yayıncılık ve gazetecilik kariyeri başlayan Güleç, sırasıyla SKY TV’de kameraman, Ege TV’de kameraman ve stüdyo şefliği, Ödemiş Radyo TV’de program ile haber yönetmenliği ve Kent Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü’nü yaptı. Bu süreçte 8 yıl Anadolu Ajansı’nda (AA) Küçük Menderes Havzası ilçelerinden sorumlu muhabir olarak çalıştı. 2008 yılında Küçük Menderes Havzası’nda yayın yapan ve halen güçlü bir şekilde yayın hayatını sürdüren havzanın tek bölge gazetesi Yerelgüç Gazetesi’ni kuran Dilek Acar Güleç, 2014’te Yerel Ajans’ı kurarak medyada etkin bir rol oynadı. 
Havzada Demirören Haber Ajansı’nın temsilciliği yapan Güleç, siyasetçilere medya danışmanlığı görevlerinde bulundu. Dilek Acar Güleç evli ve 1 çocuk annesidir.


Güven KILIÇ Kimdir?

1975’te Ödemiş’te doğdu. İlkokul ve ortaokul eğitimini Ödemiş’te, lise eğitimini Ödemiş Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, üniversite eğitimini ise Adana Çukurova Üniversitesi’nde tamamladı. İş hayatında pek çok faaliyette de bulunan Kılıç, 2018 yılında İYİ Parti Ödemiş İlçe Başkanı olarak göreve başlayan Kılıç görevinden 2023 yılında belediye başkan adayı olmak için istifa etmiştir. 
Ödemiş Salı Pazarı’nda bulunan Güven Et Galerisi’nde işletme sahipliği yapan Kılıç, evli ve iki çocuk babasıdır.


Ali HADİM Kimdir?

Ali Hadim, 1965 yılında Ödemiş'te doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ödemiş'te tamamladı. Okul yıllarında başlayan tarım ve hayvancılık mesleğini sonraki yıllarda geliştirerek devam ettirdi. Bunun dışında 2. ve 3. ligde profesyonel futbol oynadı. AK Parti'nin kurulmasıyla birlikte yönetim kurulu üyesi olarak siyasete adım atan Hadim, 2003 yılında Teşkilat Başkanlığı görevine getirildi. 2007 yılında yapılan kongreyle AK Parti Ödemiş İlçe Başkanlığı görevine seçildi, bu görevi 2014 yılına kadar sürdürdü.
Ziraat ve hayvancılığına devam eden Ali Hadim, evli ve iki çocuk babasıdır.

ÖDEMİŞ BELEDİYESİ KURBAN DERİLERİNİ TOPLAYACAK ÖDEMİŞ BELEDİYESİ KURBAN DERİLERİNİ TOPLAYACAK


Mustafa TURAN Kimdir?

2 Kasım 1975 Ödemiş’te doğdu. İlk, ortaokulu ve liseyi Ödemiş’te bitirmiştir. Konaklı’da tarım ve hayvancılıkla uğraşan Mustafa Turan, Adagüme Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nde 1993-1998 yılları arasında çalıştı. Sebze meyve komisyonculuğu yaptı. Futbol ile ilgilenen Mustafa Turan, Ödemiş Konaklıspor’da top koşturup yöneticilik yapmıştır. Adagüme Tarımsal Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığını 2011 yılından beri üstlenmektedir. Konaklı ve 2019-2023 yılları arasında Ödemiş Belediyesi Meclis üyeliği ve Ödemiş Belediyesi Başkanvekilliği görevlerinde bulunmuştur. 2023 yılında CHP Ödemiş İlçe Başkanı sorumluluğunu taşıyan Mustafa Turan Ödemişspor Kulübü 2. Başkanlığı da yapmıştır.

Editör: Tutku İç