KÜÇÜK MENDERES İÇİN BAYRAM NAMAZ SAATLERİ KÜÇÜK MENDERES İÇİN BAYRAM NAMAZ SAATLERİ

YEREL GÜÇ/BURCU TUNÇ

Ödemiş'in değerli siyasetçilerinden olan uzun yıllar CHP’de Ödemiş ilçe başkanlığı yaparak siyasetin unutulmaz isimleri arasına giren geçmiş dönemler CHP Ödemiş İlçe Başkanı Mehmet Emin Öztürk’ün oğlu Engin Öztürk CHP’den belediye başkan aday adayı olduğunu açıkladı.

31 Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimlere ilişkin siyasi partilerdeki başvuru süreçleri için kamu görevlilerine istisnai olarak belirlenen sürede yargı camiasından bir isim de katıldı. İzmir Bölge Mahkemesi Üyesi Hakim Engin Öztürk Ödemiş Belediye Başkanlığı’na aday adayı olmak üzere görevden ayrıldı. 

Ödemiş Belediye Başkanı Aday Adayı olmak üzere hakimlik mesleğine veda eden Öztürk yaptığı açıklamada “Otuz yıldır onur ve gururla ifa ettiğim hakimlik görevimden Ödemiş Belediye Başkanlığı’na aday adayı olmak üzere emekliye ayrılıyorum. 30 yıl boyunca Anadolu’nun çeşitli bölgelerinde bana yüce Türk Milleti adına karar verme şerefini yaşatan devletime şükran ve minnet borçluyum. Aralarından üzülerek ayrıldığım; ülkesinde demokrasiye ve hukuka inanmış bu ülkenin tüm coğrafyasında her türlü koşulda Atatürk ilkelerinden taviz vermeden, görevlerini yapan, tarafsızlığını bozmayan ve ülkemdeki adaletin devamlılığının umudu olan tüm meslektaşlarıma mutluluklar diliyorum.  Yaşamımın bundan sonrasında da daha önce olduğu gibi hak ve adalet duyguları içerisinde, Atatürk ilke ve devrimlerini iliklerine kadar hisseden bir görev bilinciyle güzel memleketim Ödemiş’e hizmet etmek istiyorum. Bu sebeple kuruculuğunu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı, değişimin öncüsü Cumhuriyet Halk Partisi’nden Ödemiş Belediye Başkanlığı’na adaylık başvurusu yapacağım. Bu kararın Ödemişimiz için hayırlı olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.” Dedi.

Editör: Tutku İç