YERELGÜÇ/BUSE BAĞCI

Ülkü Ocakları Ödemiş İlçe Başkanlığının, ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak ve Türk toplumunun geleneklerini sürdürmek amacıyla organize ettiği geleneksel sünnet şöleninin 15’incisi İlkkurşun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul bahçesinde gerçekleştirdi.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Soner Erkan Yıldız, Ülkü Ocakları Ödemiş İlçe Başkanı İbrahim Dumanlı, Ülkü Ocakları Tire İlçe Başkanı Yiğit Çetinkal, MHP Ödemiş İlçe Başkanı Ceyhun Kınlı, AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen, Ödemiş Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Mehmet Bayındır, sünnet çocukları ve aileleri katıldı.

Mehteran takımı gösterisiyle başlayan tören, İmam İsmail Gündoğdu’nun Mevlidi Şerif okumasıyla devam etti. Ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okundu.

Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Soner Erkan Yıldız, “Sünnet, Türk ve İslam alemin de önemli bir yere sahiptir. Bu geleneğimizin sürdürülmesi açısından da tarihimizin bu günlere kadar uzanan kadim bir geçmişe sahiptir. Cenabı Allah iyi günde kötü günde birlikteliğimizi daim eylesin inşallah. Türk gençleri her zaman yanında olduğumuzu gerek eğitim hayatlarında gerek sosyal hayatlarında gerekse hayatlarının tüm safalarında yanında olacağımızı ümit ediyor ve yürekten inanıyorum. Bu vesileyle burada bulunan tüm evlatlarımızın sünnet düğünlerini kutluyor. Emeği geçen tüm teşkilat mensuplarına ve özellikle Ödemiş Ülkü Ocaklarına teşekkür ediyorum” dedi.  

Ülkü Ocakları Ödemiş İlçe Başkanı İbrahim Dumanlı, “Sünnet Türk toplumunun en değerli geleneklerinden biridir. Hem aileler hem de toplum olarak çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu bir geleceğe adım atmalarına destek olmak için buradayız. Ödemiş Ülkü Ocakları olarak gençlerimizin yetişmesine, milli ve manevi değerlerimizi korumalarına vatanlarına ve milletlerine sadakatle hizmet etmelerini yardımcı olmayı kendimize görev edindik. Bu tür etkinlikler toplumumuzun temel değerlerini yaşatmanın birlik ve beraberliğimizi pekiştirilmesinin önemli bir parçasıdır. Sevgili gençler sizler Türk Milletinin geleceğisiniz. Sizlerin omuzlarında yüksek sorumluluklar ve büyük görevler var. Ülkemizi daha aydınlık bir geleceğe taşımak için bilgiye, öğrenmeye ve vatanseverliğe her zaman ihtiyacımız olacak unutmayınız ki hepiniz birer Türk Bayrağısınız bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin ve yere düşürmeyin” ifadelerini kullandı.

Sünnet töreni, İlahi sanatçısı Sebahattin Arslan ve semazen gösterileriyle devam etti. Ardından Efe Oyunları ve Halk Oyunları gösterisi sahne aldı. Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Soner Erkan Yıldız ve Ödemiş İlçe Başkanı İbrahim Dumanlı, sünnet çocuklarına kırtasiye malzemesi hediye etti. Tören sonunda sünnet çocukları ve aileleri gönüllerince eğlendi.

Bakan Koca açıkladı Bakan Koca açıkladı