HABER/BURCU TUNÇ
KAMERA /BUSE BAĞCI

AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen’in açıklamaları doğrultusunda TOKİ’nin Ödemiş’teki konutları bitirdiği ancak İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin su vermediği konusu gündemi epey meşgul etmişti. 

BİZ EVLERİMİZE YERLEŞTİK VE UNUTULDUK!

Yine benzer sorunların sürdüğü ile ilgili olarak gazetemizin whatsapp ihbar hattımıza ulaşan bir vatandaşın şikâyeti üzerine TOKİ konutlarına gittik. 

TOKİ sakinlerinden Ahmet Yıldırım yaptığı açıklamada, “Ödemiş TOKİ sitesinde C8 Daire 3’de ikamet ediyorum. TOKİ’den evi teslim aldığımız günden bu yana 5 aydır aynı sorunlar devam etmektedir. Bunların en başında su sorunu geliyor. TOKİ belediyenin üzerine, belediye TOKİ’nin üzerine atıyor. Hala su sorunu tam anlamıyla çözülmedi. Sitemizdeki su sorunu taşıma su ile düzeltilmeye çalışılıyor. Bize bu konuyla ilgili açıklama yapmalarını bekliyoruz. Musluklarımızdan su akıyor ama taşıma su da geliyor. Su kesilmeleri yok çünkü arada İZSU gelip depoya su basıyor. Ama TOKİ şu an tam olarak dolu değil. Peki, tüm daireler dolduğu zaman ne yapacağız? Anahtarı teslim aldığımızda en büyük sıkıntılardan bir diğeri ise doğalgaz sorunuydu. Sitenin sorumlu doğalgaz firması başka yerlerden aldık diye doğalgazımızın bağlantılarını yapmak karşılığında bizden para istedi. Yönetime gittik kimse ilgilenmedi. Sorunlarınızı doğalgaz firmasıyla halledeceksiniz dendi. Taşınalı 5 ay oldu. TV izleyemiyoruz çünkü uydu sistemi çalışmıyor. Yönetim müteahhatin üzerine müteahhit yönetimin üzerine atıyor. İnternet de kullanamıyoruz çünkü yok. Sorunlarımız bir türlü çözülmüyor. Çözülmediği gibi katlanarak büyüyor.Herkes işini yaparsa bu sorunlar çözülür. Hiç kimse sorumluluk almıyor. Bir sürü ağaç dikildi ama susuzluktan ağaçlar kurudu. Bir kere tankerle sulandı o kadar. Ve sonra pek çok ağaç kesildi. Peyzaj  peyzaj değil. Blokların zemin ve bodrum katlarını yağmurda su basacak. Asansörleri de kullanamıyoruz. Yetkili müteahhit bakımlarını yaptırıp yönetime teslim etmediği için asansörler kullanılmıyor. Yaşlı ve hasta vatandaşlar merdiven inip çıkmakta zorlanıyor. Biz evlerimize yerleştik ve unutulduk durum budur” dedi.

Editör: Tutku İç