YERELGÜÇ/DİLEK ACAR GÜLEÇ

Törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen, MHP Ödemiş İlçe Başkanı Oktay Akıllı, AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, AK Parti İzmir 2. Bölge  Milletvekili Adayı İsmail Hancı, MHP İzmir 2. Bölge  Milletvekili Adayları İsmail Obuz, Ayşegül Ekşi  ve vatandaşlar katıldı.

İZMİR’DE DÖNÜŞÜME ENGEL VAR

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, “2017 yılında temelleri atılan TOKİ İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 kez mahkemeye verilerek durdurulmaya çalışılmıştır. Ödemiş’te TOKİ, Kiraz’da Devlet Hastanesi, Bergama’da Millet Bahçesi yapılmasını, Ege’yi uçuracak turizm projesini, İnciraltı projelerini engellemeye çalışıyorsunuz. Yıllarca yatırım yaptık. İzmir’e yapacak olduğumuz yatırımların önünü hep kesen kendileridir. En bariz örneği yüzde 87'ye gelmiş deprem kuşağında olan ve şehrin merkezinden 10 fay hattının geçtiği İzmir’de dönüşümü engelleyen, sosyal konut yapımlarını engelleyen bu anlayışı anlamak mümkün değil. Vatandaşına hizmet edecek devlet hastanesi niye engellenmeye çalışılır. Sen bir sosyal konut yapılmasını niye engellemeye çalışırsın, hizmet edilmesini niye engellemeye çalışırsın, benim anladığım anlayışta ya hizmeti engelleyeceğine vatandaşı kazandırarak daha fazla puan kazanırsın. Siyasetse siyaset halk için yapılır, hizmet etmek için yapılır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çizdiği çerçevenin dışında bugün oluşturmuş olduğu partinin başına olanları görünce o zaman anladım. Gaye hizmet değil.”

14 MAYIS GÜNÜ MİLLETİMİZ GEREKEN CEVABI VERECEK

Necip Nasır, “Bu ülkeyi bölmeye parçalamaya bu ülkenin değerlerini yok etmeye ta Anadolu’yu yurt edindiğimizden beri saldırılarını sürdüren emperyalist güçler, terörü yok edip bu ülkeyi bölemeyeceklerini anlayınca çareyi parlamentoya girmekte arıyorlar. Bu millet, halka hizmet etmeyi hakka hizmet etmek olarak gören, bütün mazlumların umudu ve Türkiye’ye 21 yılda bağımsızlığını kazandıran Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dimdik arkasında durarak ülkemizi bölüp parçalamaya çalışan o zihniyete 14 Mayıs günü milletimiz gereken cevabı verecek”

ONLARIN ENGEL OLMAYA ÇALIŞTIĞI HER YATIRIMI YAPTIK

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, “Bu yaptığımız açılış, tarih boyunca yapanlarla yıkanların arasındaki mücadeleyi anlatan en güzel örneklerden birsidir. Tarih boyunca insanlar hep ikiye ayrılmıştır. Bir tarafta yapanlar inşa edenler olmuş, öbür tarafta yıkanlar, yerle bir edenler olmuş. Aslında insanlığın oluşturduğu noktanın merkezi de burası. Yapanlara baktığınızda yapanlar toprağı temsil ediyor, yıkanlara baktığınızda onlarda ateşi temsil ediyor. Toprak dediğiniz alçakgönüllülük, ateş dediğiniz kibir demektir. Tarihe baktığımızda Habil ve Kabilden beri bu böyle Habil yapmak istemiş, Kabil istememiş, şehit etmiş. Abdülhamit yapan olmuş, karşısındaki Ermeni yıkan olmuş. Menderes yapan olmuş, karşısında İsmet İnönü yıkan ve darbeci olmuş. Demirel Boğaz Köprüsü yapacağım demiş, CHP’liler buradan at arabası mı geçecek demiş. Demirel Elazığ’a Keban Barajı yapacağım demiş, CHP’liler su alıyor demiş. Recep Tayyip Erdoğan İzmir İstanbul otobanı yapacağım demiş, yaptırmayız demişler. Osman Gazi Köprüsü yapacağım demiş yaptırmayız demişler. Ödemiş’e TOKİ yapacağız diyoruz, yaptırmayız dediler. Kiraz’a Devlet Hastanesi yapacağız diyoruz. Yaptırmayız diyorlar. Ne yaparsanız yapın işte örnek burada. Yaparız. Yaptık hamdolsun. Bizi sadece biraz zaman kaybettirirsiniz. Sizin zihniyetinizde yapmak yok. Ama hamdolsun bugün siz değerli kardeşlerimizin bu güzel konutlarda ikamet etmenize bir hamle yapmış oluyoruz. Bize bu mutluluk veriyor. Acaba onlar bundan mutsuz mu oluyorlar. İnsanların bir ailesinin olması, ev sahibi olmaları, ailesiyle beraber yaşaması demek ki onları rahatsız ediyor. Çünkü onlar aile kurumuna da karşılar.”

“15 MAYIS SABAHI VAAT ETMİŞ OLDUKLARI TÜRKİYE, KAOS TÜRKİYE'SİDİR”

Dağ, “14 Mayıs’a az kaldı. Ortada iki ittifak var. Bir tarafta 7 tane Cumhurbaşkanı Yardımcısı masanın altından üstüne çıkan bir partinin olduğu bir yapı var. Ne zaman ki Kemal Kılıçdaroğlu adaylığı açıklandı her gün neredeyse bir Kandil’den, bir onların uzantısı Avrupa’dan, PKK terör elebaşları tarafından ne kadar mutlu olduklarına dair açıklama yapıyorlar. Bu kadar paylaşım yapılıyor. Kemal Kılıçdaroğlu ve çevresindekiler size ne kardeşim biz burada bir seçim yapıyoruz, bir siyasi mücadele yapıyoruz, biz savaş yapmıyoruz, siz kimsiniz de bizi hizaya getiriyorsunuz bizden heyecan duyduğunuzu söylüyorsunuz. Kandili başınıza yıkarız dediler mi? Demediler. İşte tehlike, işte işin ciddiyeti, işte 15 Mayıs sabahı vaat etmiş oldukları Türkiye, kaos Türkiye'sidir.”

Dağ, “10-15 gün yaşadığımız süreç bize ülke içinde huzurun ülke içinde suçunun devamı içinde bu 14 Mayıs'ta kritik seçimde karar vermek durumu ortaya çıkartıyor.  Buradan Ödemiş'in hatta Küçük Menderes'in her bir sokağına mahallesine seslenmek istiyorum. Size, bu ülkenin huzurunu bozmaya terör örgütü mensuplarını o meclise getirmeye terör örgütünü heyecanlandırmaya fırsat vermedik vermeyeceğiz. Bu halk sizi 14 Mayıs'ta da sizi Allah’ın izniyle sandığa gömecek.”

GÜZEL ANILAR BİRİKTİRMELERİ DİLEĞİMLE HAYIRLI OLSUN

Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, “468 ev sahibi vatandaşlarımıza hayırlı olsun. 70 gün önce büyük bir felaket yaşadık 50 bine aşkın vatandaşımızı kaybettik. Allah rahmet eylesin. Deprem zamanı Ödemiş halkı büyük bir dayanışma örneği gösterdi. Bu dayanışmada emeği geçen herkese teşekkür ederim. 468 hak sahibi vatandaşlarımızın anahtar teslimiyetinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu süreç zorlu, meşakkatli bir süreç oldu. Bu süreçte bizlerin her zaman yanında olan genel başkan yardımcımız Hamza Dağ ve vekilimiz Necip Nasır’a da teşekkür ederim. Ev sahiplerinin bu evlerde güzel anılar biriktirmeleri dileğimle hayırlı olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından TOKİ sahiplerine anahtarları teslim edildi.

Editör: Dilek Ayvalı