Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremler nedeniyle verilen aranın ardından TOKİ kura çekimi takvimi yeniden başladı ve tüm hızıyla devam ediyor. İlk Evim, İlk Evim arsa ve İlk İş Yerim kuraları iller için ayrı ayrı çekiliyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından açıklanan takvim doğrultusunda TOKİ arsa ve iş yeri kura çekilişleri 15 Mart’ta Konya ile start almıştı.

TOKİ’nin İlk Evim, İlk İş Yerim kura çekilişleri devam ederken bugün Toki Stüdyolarında Seyircisiz onlıne olarak yayınlanacak olan çekiliş ile Ödemiş, Tire ve Bayındır’daki hak sahipleri de arsalarına kavuşuyor.

'İLK EVİM, İLK İŞ YERİM' PROJEMİZLE İSTİHDAMI DESTEKLİYOR, VATANDAŞIMIZI İŞ SAHİBİ YAPIYORUZ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yaptığı açıklamada "İlk İş Yerim" için de kura çekimlerine başlandığını duyurarak, "250 alt sektörü harekete geçiren 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projemizle istihdamı destekliyor, vatandaşımızı iş sahibi de yapıyoruz. Konut ve arsa kuralarımız devam ederken sıra iş yerlerine geldi. Kuraları çekiyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

KURA ÇEKİLİŞİNİN ARDINDAN SONUÇLARI E-DEVLET EKRANI ÜZERİNDEN GÖREBİLİRSİNİZ

TOKİ arsa ve iş kuraları her il için tek tek yapılıyor .Ödemiş, Tire ve Bayındır Arsa kura çekimleri sonuçlarını E-Devlet üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Editör: Gülçin Kargaoğlu