YEREL GÜÇ / SILA AVŞAROĞLU 

Basın açıklaması Ödemiş Hükümet Konağı önünde gerçekleşti.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ödemiş Şubesi Başkanı Selahattin Aktaşoğlu, “Bizler asker dernekleri olarak; Türkiye Emekli Subaylar Derneği, Emekli Astsubaylar Derneği, Muharip Gaziler Derneği, Harp Malulü Gaziler Derneği, Şehit Dul ve Yetimleri ve Emekli Uzman Çavuşlar Derneği olarak 12 silah arkadaşımızın şehit edildiği hain saldırıyı lanetliyoruz. Bir vatan 12 can, 12 mehmet, 12 evlat, 12 ana, 12 baba, 12 eş, 12 yiğit… Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Türk milletinin başı sağolsun. Kahramanlarımızın ruhları şad, mekanları cennet olsun.

“HER GÖREVE HAZIRIZ VE TALİBİZ”

ÖDEMİŞ’E ZEHİR KUŞATMASI ÖDEMİŞ’E ZEHİR KUŞATMASI

Türk bayrağımız ve Türk milletinin huzur ve güven içerisinde yaşaması için canlarını gözünü kırpmadan hiçe sayarak her türlü zor şartlarda görev yapan silah arkadaşlarımız vatan size minnettardır. Ayağınıza taş değmesin. Bizler bu kutsal görevi sizlere devretmiş emekli silah arkadaşlarınız olarak duyuruyoruz ki her göreve hazırız ve talibiz. Binlerce yıl önce yaşadığımız bu coğrafya ve konumumuz dün olduğu gibi bugün de emperyalist güçlerin hain emellerinin hedefindedir. 

“MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞIMIZIN VE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİMİZİN SONUNA KADAR YANINDA VE DESTEKÇİSİYİZ”

Bilinmelidir ki; şehit kanları ile bedeli ödenmiş bu toprakların bir karışı için bile can vermekten çekinmeyen bir millet tarafından yurt edinilmiştir. Bu ülkemizin  sonsuza kadar bu azim ve kararlılıkla devam edeceğini tüm dünyaya duyuruyoruz. Güvenlik olmadan huzur ve esenlik olmaz, adalet tesis edilemez ve refah gerçekleşemez. Türkiye Cumhuriyeti’nin güvenliğine tehdit oluşturan tüm terör örgütleriyle tavizsiz bir şekilde mücadele eden terör örgütlerine karşı kararlılıkla mücadele eden Milli Savunma Bakanlığımızın ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin sonuna kadar yanında ve destekçisiyiz. 

“VATAN SİZE MİNNETTARDIR”
Acımız kadar öfkemiz de büyüktür. Bu yolun şehitlik yolu olduğunu söyleyerek gözünü kırpmadan vatan savunmasına koşan aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin dökülen her damla kanının hesabı sorulmalıdır ve sorulacağına inancımız tamdır. Aziz şehitlerimiz! Kanınız yerde kalmayacaktır. Ruhunuz şad olsun. Aziz şehitlerimiz vatan size minnettardır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyorum. Sağ gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum, saygılar sunuyorum.”

Editör: Tutku İç