HABER/BURCU TUNÇ
KAMERA/FARUK ÇARK

Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy ve eşi Özlem Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve eşi Selma Eriş, İzmir büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, Ödemiş Belediye başkan yardımcıları, CHP Ödemiş ilçe başkanı Bülent Eker ve yönetimi, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, kurum müdürleri, daire amirleri ve vatandaşların katıldığı açılış saat 20.00’de yapıldı.

Açılış öncesinde Ödemiş Belediyesi halk oyunları ekibi bir zeybek gösterisi sundu. Kurdela kesiminden önce bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet Eriş ‘Bizim için Eylül demek yeniden doğuş, kurtuluş, birlik, beraberlik, Mustafa Kemal'in yolunda gitmek demektir. Biz Ödemişliler Eylül ayı gelince ayrı bir heyecan duyarız. 3 Eylül sabahı top sesleriyle kurtuluş bayramımızı kutlamaya başlar ve 39 yıldan beri de Ödemiş fuarının açılışının heyecanını yaşarız. Fuar geleneğimizin ilkini başlatan rahmetli başkanımız Hüseyin Son başta olmak üzere fuarda emeği geçen tüm başkanlarımızı burada anmak isteriz. Çok değerli kaymakamımızın ve ticaret odası başkanımızın destekleriyle ile tarıma destek ve sanayiyi kalkındırma konusunda birlikte görev yapmaktan çok mutlu olduğumu belirtmek isterim. İlçemizin fuar geleneğinin 39.sunu kutlamanın onur ve gururunu yaşarken Ödemiş Belediyesi her yıl düzenli olarak yapılan bu fuarın dışında yine bu yıl 16.'sı düzenlenecek olan süs bitkileri fuarını Kasım ayının ikinci haftasında yapacak ve çevremizde var olan değerlerimiz kestane, çilek, barbunya ve marka olan patatesimiz içinde düzenleyeceğimiz festivallerimize devam edeceğiz. Fuarımıza stant açarak katkı sunan tüm esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Bu yıl fuarımızdaki tüm etkinliklerimizde Ödemişli değerli ses sanatçısı arkadaşlarımıza yer vereceğiz. Bütçemizin çoğunu kırtasiye yardımı için çocuklara ayırıyoruz. 39. milli fuarımız hepimize hayırlı uğurlu olsun’ dedi.


Açılışta bir konuşma yapan Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy ise ‘ Milli mücadelemizin önemli şehirlerinden olan Kuvayı Milliye şehri Ödemişimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümünü  çeşitli etkinlikler ve coşkuyla kutluyoruz. 19 Mayıs 1919'dan 30 Ağustos 1922'ye ve daha sonra 9 Eylül 1922'ye kadar geçen sürede büyük Türk milleti Başkomutan Mustafa Kemal önderliğinde düşmanı vatan topraklarından atmış özgürlüğüne ve bağımsızlığına sahip çıkmıştır. Bu anlamda başta Mustafa Kemal olmak üzere silah arkadaşları ve bu toprakları bize vatan yapan şehitlerimizi rahmetle yad ediyoruz. İlçemiz Kuvayı Milliye şehri olmanın yanı sıra barındırdığı büyük potansiyel ile ülkemizin en önemli kentlerinden biridir. İnanıyorum ki Ödemiş halkı azimli ve inançlı insanlarıyla daha iyi yerlere gelecektir. Fuarımızın ilçemize, esnafımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyor emeği geçenlere teşekkür ediyorum’ dedi Konuşmaların ardından kurdela kesimi ile açılış gerçekleştirildi. Açılışın sonrasında yoğun bir vatandaş kalabalığıyla fuar alanına giriş yapan Kaymakam Aksoy, Başkan Eriş ve beraberindekiler stantları gezdiler. Gece Ödemiş Kent Orkestrasının gösterisi ve saat 21.00'de dev ekrandan Türk kadın milli voleybol takımının Sırbistan ile oynadığı Avrupa şampiyonası maçı ile devam etti.

Editör: Tutku İç