İzmir’de kuraklık alarmı İzmir’de kuraklık alarmı

YERELGÜÇ/BURCU TUNÇ

Konseye bağlı meclislerin çalışmaları hakkında bilgilendirme ve fikir alışverişiyle başlayan toplantıda bir önceki ay düzenlenen olağan genel kurulda gündeme getirilen konular yeniden değerlendirildi. 
 

100.YIL ETKİNLİKLERİNDE EMEĞİ GEÇENLERİ KUTLUYORUZ 
Kasım ayı toplantısında üzerinde durulan bir diğer konu ise Cumhuriyet’in 100. yılı kutlama etkinlikleri oldu. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının Ödemiş’e yakışır şekilde gerçekleştirildiğini kaydeden Yürütme Kurulu, “Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamalarının ilçemize yakışır şekilde gerçekleştirilmesi için resmi kurumların ve sivil toplum kuruluşlarının özenli çalışmalar yaptıklarını gördük. Kaymakamlık öncülüğünde stadyumda gerçekleştirilen kutlamalara halkımızın katılımı çok yüksekti.  Ödemiş Belediyesi tarafından eski beldelerde düzenlenen fener alayı yürüyüşleri ve konserler Cumhuriyet coşkusunun hafta boyu yaşanmasına olanak sağlarken, yine belediyemizce 29 Ekim 2023 tarihinde düzenlen Cumhuriyet’in gökyüzü uzay, havacılık ve teknoloji şenliği, fener alayı yürüyüşü, İkilem konseri ve havai fişek gösterileriyle 2. yüzyılı selamlamanın coşkusunu hep birlikte yaşadık. Kent konseyi paydaşlarımızdan Atatürkçü Düşünce Derneği’nin hazırladığı 100 kadın üyeden oluşan bando takımı trampet gösterisi de ilçemize yakışan kutlama etkinliklerinden bir diğeri oldu. Cumhuriyet’imizin 100.yılı kutlamalarında emeği geçen tüm kurum ve kuruluşları kutluyoruz.” dedi. 

YAŞANABİLİR BİR GELECEĞE ORTAK AKILLA ULAŞABİLİRİZ 
Ödemiş Kent Konseyi Yürütme Kurulu, bir önceki genel kurul toplantısında gündeme getirilen Ödemiş’in güncel sorunları ilgili olarak görüş alışverişinde bulundu. Birçoğu kent yaşamını doğrudan etkileyen sorunlarla ilgili yetkili kurumlara 2022 yılında başvuru yapıldığının altı çizildi. Tamamlanmayan karayolu ve çevreyolu projelerinden ,otopark yetersizliği ve kaldırım işgallerine; tarımsal sulamada tasarruf sağlanmasından ,eski devlet hastanesi arsasının kent yaşamına kazandırılmasına kadar birçok konuyu sürekli olarak gündeme taşıdıklarını ifade eden Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı, “Ödemiş Kent Konseyi, ilçenin sorunlarının en geniş kapsamlı şekilde masaya yatırılabileceği ve tüm muhatapların bir arada çözüm geliştirebileceği bir kurumdur. İlçemizi ortak akılla yaşanabilir bir geleceğe taşımak için siyaset üstü bir anlayışla tüm kurumlarımızı bir araya gelmeye ve sorunların çözümünde birlikte hareket etmeye davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.
 Toplantı dilek ve temennilerle sona erdi.

Editör: Gülçin Kargaoğlu