Ödemiş Kent Konseyi Yürütme Kurulu, aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi. 
Mehmet Taşlı başkanlığında Ödemiş Öğretmenevi’nde bir araya gelen kurul üyeleri konseyin seçimsiz genel kurul takvimini belirledi. Genel kurulun 5 Ekim 2023 Perşembe günü saat 16.00’da gerçekleştirilmesine, toplantı gündemi kapsamında konsey faaliyetlerinin sunulmasına ve Ödemiş’in güncel sorunları hakkında görüşme yapılmasına karar verildi. 
“İşgaller kent hayatını zorlaştırıyor” 
Eylül ayı olağan yürütme kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Mehmet Taşlı, gelecek genel kurulda gündeme getirilecek konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ödemiş’te kent hayatını olumsuz etkileyen çeşitli problemler olduğuna değinen Taşlı, “İlçemizde özellikle kaldırım işgali gibi sorunlar kronik hale geldi. Saracoğlu, Gazi, Hürriyet, Mithat Paşa, Karşıyaka ve Kurtuluş gibi caddelerimizde kaldırımlara masa, sandalye ve çeşitli ürünlerin konulduğunu görüyoruz. Yayaların geçişini imkansız hale getiren bu işgalleri her vesileyle gündeme getirmemize rağmen yetkililer tarafından gerekli adımların atılmadığına üzülerek şahit oluyoruz. Kent konseyi olarak, çözüm sağlanıncaya kadar bu gibi sorunları ısrarla gündeme getirmeye devam edeceğimizin bilinmesini istiyoruz.” dedi. 
“Tespitlerimiz göz ardı ediliyor” 
Ödemiş Kent Konseyi Genel Kurulu’nun 11 Ekim 2022 tarihli toplantısında ilçenin çözüm bekleyen sorunları hakkında 10 maddelik öneri kararı alındığını ve aradan geçen yaklaşık bir yıllık sürede bahsi geçen sorunların çözüme kavuşmadığını belirten Taşlı, “İşgaliye ve trafik yoğunluğunun azaltılması, yüksek öğrenim öğrenci yurdu ihtiyacının giderilmesi, Torbalı-Ödemiş karayolunun ve çevre yollarının tamamlanması, eski devlet hastanesi arsasının kamu hizmetine yönelik değerlendirilmesi, Saracoğlu stadının Ödemiş Belediyesi’ne tahsis edilmesi, baraj suyu kullanımlarında akıllı sayaç uygulamasına geçilmesi ve tarihi ortaokul binasının yeniden kent hayatına kazandırılması gibi ilçemizin genel menfaatini ilgilendiren konuları 26.10.2022 tarihli yazılarımızla ilgisine göre emniyet müdürlüğü, ilçe milli eğitim müdürlüğü, ilçe gençlik spor müdürlüğü, karayolları şube şefliği, D.S.İ. ve Ödemiş Belediyesi’ne bildirdik. Kısa ve orta vadede çözüme kavuşturulabilecek bu hususlarda aradan geçen 11 ayda henüz somut bir neticeye ulaşılamadı. Kent konseyi olarak kentin ortak sorunlarını gündeme getirmek, öneri oluşturmak ve bunları ilgili kurumlara bildirmek bizim vazifemiz. Kurumlar yetki alanlarında bizim önerilerimizle bağlı olmamak beraber, bu önerileri tüm hemşerilerimizin ortak faydası ve kentimizin geleceği için ortaya koyduğumuz unutulmamalıdır. Ödemiş’in daha yaşanabilir hale getirilmesi konusunda öneriler oluşturmaya ve bunları kurumlarla paylaşmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Editör: Tutku İç