Mehmet Taşlı başkanlığında gerçekleştirilen aylık olağan toplantıda seçimli genel kurul toplantısının 11 Temmuz 2024 saat 14.00’te yapılmasına karar verildi. Konuyla ilgili Ödemiş Kent Konseyi Yürütme Kurulu tarafından yapılan açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi:

İKİ YILLIĞINA BAŞKAN VE YÜRÜTME KURULU SEÇİLECEK

BOZDAĞ, GÖLCÜK VE SUBATAN’A İTFAİYE MÜFREZESİ ŞART! BOZDAĞ, GÖLCÜK VE SUBATAN’A İTFAİYE MÜFREZESİ ŞART!

“Kent Konseyi Yönetmeliği’nin 5. maddesine göre mahalli idare seçimleri sonrası kent konseyi başkanı ve yürütme kurulu 2 yıllık süreyle görev yapmak üzere kent konseyi genel kurul üyeleri tarafından seçilmektedir. Kent konseyi genel kuruluna üye olma hakkına sahip kişi ve kurumlar ise şu şekilde: Mahallin en büyük mülki idare amiri veya temsilcisi, belediye başkanı veya temsilcisi, sayısı 10’u geçmemek üzere kaymakam tarafından belirlenecek kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, ilçe başkanlığı bulunan siyasi partiler, üniversiteler, odalar, sendikalar, noterler, barolar, ilgili dernek ve vakıflar, kent konseyinde kurulu olan meclislerin temsilcileri.

GENEL KURUL ÜYELİK BAŞVURULARI İÇİN SON TARİH 26 HAZİRAN

Ödemiş Kent Konseyi Çalışma Yönergesinin 6. maddesine göre genel kurul toplantı hazirun listesi, seçim tarihinden 15 gün önce yürütme kurulu tarafından kabul edilerek yayınlanmaktadır. Ödemiş Kent Konseyi Yürütme Kurulu’nca seçimli genel kurul tarihinin 11 Temmuz 2024 şeklinde belirlenmesinin ardından konseye kurumsal katılım başvuruları için son tarih, çalışma yönergesine uygun şekilde 26 Haziran 2024 mesai bitimi olarak tespit edildi. Bu tarihten sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Ödemiş Kent Konseyi Genel Kurulu’na üye olmak isteyen kurumların temsilci belirleme konusunda alınan yönetim kurulu kararının (karar defterinin) onaylı örneğini ve doldurulacak ıslak imzalı temsilci yetki belgesini Ödemiş Kent Konseyi Genel Sekreterliği’ne teslim etmesi gerekmektedir. Dernek ve vakıflar tarafından yapılan katılım başvuruları yürütme kurulunca karara bağlanacaktır.”
 

Editör: Tutku İç