YERELGÜÇ/SÜLEYMAN GÜLEROĞLU

Şehit Yasin Naci Ağaroğlu İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştirilen toplantıya Ödemiş Kaymakamı Sayın Fatih Aksoy, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Sunullah Desticioğlu, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Turan Yüzük, Ödemiş Öğretmenevi Müdürü Mahmut Altay ve eğitim kurumu yöneticileri katıldılar.

KAYMAKAMI AKSOY, “KÜLTÜREL MİRASI ZENGİN BİR İLÇEYİZ”

Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, “Okullarımızda hazırlanacak projelerle, öğrencilerimizin eğitim düzeylerini arttırmak, ilgi duydukları alanlarda bilgi ve beceri sahibi olmaları, özgüvenlerini geliştirme ve kişisel gelişimlerini belli bir seviyeye ulaşmalarını hedefliyoruz. Gerçekleştireceğimiz sosyal, kültürel, sanatsal, sportif faaliyetler ile öğrencilerimizi bireysellikten kurtarıp, işbirliği kültürünü benimseyen, soran sorgulayan, muhakeme yeteneği güçlü bireyler yetiştirmek öncelikli idealimizdir.

Ödemiş olarak kültürel mirası zengin bir ilçeyiz. İlçemizin mevcut tarihi ve kültürel zenginliğini tanıtmak, geliştirmek, ilçemizdeki sosyal hayata katkıda bulunmak, gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan korumak, öğrencilerimizin eğitimlerine, bedensel ve ruhsal gelişimlerine destek olmak, bireyleri farklı alanlarda bilinçlendirerek farkındalık oluşturmak, takım ruhu ve işbirliğini geliştirici projeleri geliştirmeyi destekleyeceğimiz bir platform oluşmasına zemin hazırlanması en önemli hedeflerimiz arasındadır. Bu hedeflere ulaşmada eğitim yöneticilerimizle birlikte, güzel projelerde öğrencilerimizle bir araya gelmeyi hedefliyoruz” dedi.

“HER OKULDAN EN AZ İKİ PROJE 25 KASIM’A KADAR PROJE YÜRÜTME KOMİSYONUNA TESLİM EDİLECEK”

Proje bilgilendirme sunumu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Turan Yüzük ile Ödemiş Öğretmenevi Müdürü Mahmut Altay tarafından gerçekleştirildi. Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilecek proje kapsamında, her okuldan en az iki proje, 25 Kasım’a kadar proje yürütme komisyonuna teslim edilecek. Okullarımızın proje hazırlama ve uygulama kültürünü geliştirecek olan projeler için 31 Mayıs 2023 tarihine kadar uygulama takvimi belirlendi.