YERELGÜÇ/BURCU TUNÇ

Gazetemizin whatsapp ihbar hattına ulaşan vatandaşlar hem trafik yoğunluğundan, hem de güzergâh üzerindeki çukurlardan ve yarım bırakılan çalışmalardan şikayetçi.

Zafer Mahallesi Ortaç Sokak üzerinde bulunan Ödemiş Devlet Hastanesi çevresinde oluşan trafik yoğunluğu, yayaları da sürücüleri de zorluyor.

Araçlar için ayrılmış park yerlerinin yeterli olmamasından dolayı güzergâh üzerinde bulunan kaldırım kenarlarına karşılıklı park edilen araçlar ise geçişi engelliyor. Vatandaşların hastane güzergâhındaki duraklarda toplu taşıma aracına binmesi de zorlaşıyor. Hem Ödemiş şehir içi dolmuşlarının, hem de ESHOT ve İZBAN toplu taşıma araçlarının da geçiş, yolcu indirme bindirme noktası olan hastane önünde zaman zaman küçük çaplı kazalar da yaşanıyor. Ayrıca trafik yoğunluğundan ötürü karşıya geçemeyen vatandaşlar, eczanelere giderken de kaza riskiyle karşı karşıya geliyor. Bu durum en çok hastaneye acil olarak hastasını yetiştirmek isteyen ambulans ekiplerini ve vatandaşları etkiliyor.

TOZUN, TOPRAĞIN, ÇUKURLARIN ORTASINDA KALDIK

2023- 2024 eğitim öğretim yılında hastane yanında ilk kez eğitime başlayacak olan Zafer mahallesindeki okulun da açılmasıyla birlikte buradaki trafik yoğunluğunun çok daha fazla artacağının altını özellikle çizen hastane çevresi esnaflarından restoran sahibi Mustafa Çöllü Yerel Güç’e yaptığı açıklamada, “2 yıldır okulun inşaatının tozunu toprağını çektik. Şimdi de Gediz Elektrik yollarımızı kazdı. Nerdeyse 2 aydır burada müşterilerimize iyi hizmet veremiyoruz çünkü toz toprak içinde kaldık. Ben restoran işletiyorum ve mağdur oluyorum. Belediye başkanımıza birkaç kez ulaştım. Telefonlarımıza cevap veriyor bizlerle ilgileniyor. Ancak buraları Gediz’in açtığını ve onların kapatması gerektiğini söylüyor. Daha sonrasında da İZSU da bir çalışma yapacakmış. Bir an önce bu toz topraktan, çukurlardan kurtulmak istiyoruz. Burada günde 2-3 hasarlı kaza oluyor. Kaldırımlarımız berbat. Okullar açıldığı zaman yeni okulunda eğitime başlamasıyla burası iyice içinden çıkılmaz bir hale gelecek. Konuyla ilgilenen yetkililerden bir an önce sıkıntılarımıza çare bulunmasını istiyoruz” dedi.

Editör: Gülçin Kargaoğlu