YEREL GÜÇ/ BURCU TUNÇ
Ödemiş’te Zafer mahallesinde Ödemiş Efe Fizyoterapi ve Sağlıklı Yaşam Merkezinde uzman bir kadro ile hizmet veren fizik tedavi teknikeri Sonel Baskın özellikle boyun, sırt, bel ve baş ağrısı için başvuran danışanlara en çok uygulamış oldukları Medikal Masaj hakkında bilgiler verdi.

“ÖDEMİŞ KENT KONSEYİ HESAPLAŞMALARIN HEDEFİ OLDU” “KENT KONSEYİ BUNDAN SONRA KİME HİZMET EDECEK?” “ÖDEMİŞ KENT KONSEYİ HESAPLAŞMALARIN HEDEFİ OLDU” “KENT KONSEYİ BUNDAN SONRA KİME HİZMET EDECEK?”

SAĞLIK VE RAHATLAMA ADINA ETKİLİ BİR YAKLAŞIM BİÇİMİ OLAN MEDİKAL MASAJ İÇİN TÜM DANIŞANLARIMIZI BEKLİYORUZ

Medikal masaj uygulamasının ne olduğu ve faydaları hakkında bilgiler veren fizik tedavi teknikeri Baskın “Medikal masaj, stres atma ve rahatlama sağlamak için yapılan bir masaj türüdür. Vücudun dolaşım sistemine iyi gelmekte ve genellikle ağrı, iltihaplanma, sinir sıkışması gibi durumlarda başvurulmaktadır. Vücudun çeşitli bölgelerinde oluşan ağrıları gidermek, iltihaplanmayı azaltmak, dolaşımı arttırmak, sinir sıkışmasını azaltmak, sindirimi iyileştirmek, esnekliği artırmak için medikal masaja sıkça başvuruluyor. Diğer masaj tekniklerini stres atma ve rahatlamaya odaklanırken, medikal masaj bunlara ek olarak tıbbi bir ihtiyaca odaklanıyor. Sağlık sorunlarında uzman doktorun yönlendirmesiyle uzman terapistler tarafından gerçekleştirilen medikal masaj rahatsızlıkları gidermede oldukça önemli faydalar sağlayabiliyor. Medikal masajın faydalarını ise şu şekilde sıralayabiliriz;  Stresi azaltmak ve gevşemeyi artırmak, Ağrı ve kas ağrısını ve gerginliği azaltmak, Dolaşımı ve enerjiyi iyi hale getirmek, Kalp atış hızını ve kan basıncını düşürmek, Bağışıklık fonksiyonunu iyileştirmek    “dedi.
Baskın  ayrıca; Bayanlar için uzman bayan kadromuz, erkekler için ise yine uzman erkek kadromuz ile sağlık ve rahatlama adına etkili bir yaklaşım biçimi olan medikal masaj için tüm danışanlarımızı bekliyoruz” dedi.

Editör: Tutku İç