YERELGÜÇ/AYDIN UYSAL

Ödemiş Belediyesi ve Ödemiş Kent Konseyi Gençlik Meclisi işbirliğiyle 24 Haziran 2023 saat 09.00’da Bademli Mahallesi mesire alanı bölgesinde ‘İlçemizi seviyoruz, çevremizi koruyoruz!’ mottosuyla çevre temizlik etkinliği düzenlenecek. 

Ödemiş Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli ve Gençlik Meclisi gönüllülerinin işbirliğiyle çevrenin korunması konusunda farkındalık yaratması amaçlanan etkinliğe Atatürkçü Düşünce Derneği Ödemiş Şubesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ödemiş Şubesi, Efe Dağcılık Kulübü ve Küçükmenderes Koza Hareketi Derneği yönetici ve üyeleri de katılım gösterecek.

Geri dönüşümün ve sürdürülebilir çevrenin önemine vurgu yapmak amacıyla Ödemiş Kent Konseyi Gençlik Meclisi öncülüğünde bir araya gelecek olan gönüllüler saat 09.00-11.30 arasında Bademli şenlik alanı ve derenin etrafında çevre temizliği gerçekleştirecek. 24 Haziran 2023 Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan etkinliğe Ödemiş’ten katılmak isteyen gönüllüler için saat 08.30’da eski otogardan ücretsiz araç kaldırılacak. Etkinlik kapsamında toplanan atıklar ‘sıfır atık’ prensibiyle çalışan ve Avrupa’nın en büyük entegre katı atık tesisi olan BIOSUN Ödemiş’e teslim edilecek.

Editör: Tutku İç