4 Aralık Cuma akşamı 21.00 itibariyle başlayan ve 56 saat sürecek olan sokağa çıkma kısıtlamasını değerlendiren Ödemiş Belediyesi, Koronavirüs salgınına karşı kamuya açık alanlarda dezenfeksiyon ve hijyen çalışmalarının temposunu artırdı.  

Sabah erken saatlerden itibaren Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, sağlık kuruluşlarının, kurumların, banka şubelerinin ve ATM’lerin çevrelerinde dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdi. Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün cadde ve sokaklardaki temizlik ve hijyen çalışmaları devam etti.  

2020 yılının ilk günlerinden bu yana parklardaki çocuk oyun gruplarını dezenfekte eden Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün özel dezenfeksiyon ekibi, sessizliğe bürünen parklardaki çocuk oyun gruplarını ve fitness aletlerini insan sağlığına ve doğaya zararı olmayan organik ürünler kullanarak temizledi. 

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bölgenin en büyük açıkhava alışveriş merkezi olan Büyük Pazar’ın (Cumartesi Pazarı) kurulduğu cadde ve sokaklarda tezgahlar için sosyal mesafeye uygun düzenlemeler yaptı. 

Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri de kısıtlama günlerinde  sokakta yiyecek bulamayan köpek ve kediler için ilçenin farklı noktalarındaki beslenme odaklarına mama bırakmaya devam ediyor. 

Eriş: “Ekiplerimiz, biz evde sağlıkla kalalım diye sahada” 

2020 yılının ilk günlerinden beri salgın hastalık tehdidine karşı kent genelinde önlemler aldıklarını ve çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini kaydeden Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Hepimizin bir arada olduğu alanların temizliği ve dezenfeksiyonu için çalışmalarımız düzenli olarak sürüyor. İçinde bulunduğumuz hassas süreçte de ‘Önce sağlık’ anlayışı ile hareket ediyoruz. Sokağa çıkma kısıtlaması ile birlikte kamuya açık alanların, caddelerin, sokakların boş kalmasını değerlendirerek çalışmalarımıza daha da hız verdik. Ekiplerimiz, biz evde sağlıkla kalalım diye sahadalar. Covid-19 testi pozitif çıkan ve bize bildirimde bulunan hemşehrilerimizi de asla yalnız bırakmıyoruz. Sağlık çalışanlarımızın da yanındayız. Gerekli tüm desteği sağlıyoruz. Hemşehrilerimiz de bu özveri dolu çalışmalara en güzel desteği, ‘maske-mesafe-temizlik’ kurallarına dikkat ederek ve dışarıya çıkmalarını gerektiren zorunlu durumlar dışında evde kalarak gösterebilirler. 

Bu zorlu bir süreç. Bu süreçte önlemlerimizle ve dayanışmayla başarıya ulaşacağımıza ve sağlıklı günlere kavuşacağımıza yürekten inanıyorum. Hepimizin sağlığı için mücadele eden sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere bu fedakarca mücadelenin içerisinde olan herkese kolaylıklar diliyorum” dedi.