YEREL GÜÇ/ BURCU TUNÇ
  
3 Ağustos 2023 tarihinde sözleşmenin imzalanmasının ardından 14 Eylül 2023 tarihinde temelleri atılan ve 2024 yılı Haziran ayı içinde tamamlanması planlanan Ödemiş Belediyesine ait olan 5 dairenin satışı Ödemiş Belediyesi Mayıs ayı meclis gündem maddeleri içerisinde  12.madde'de yerini aldı.  
Belediye encümenine yetki verilmesinin istendiği 12.maddede yer alan Mülkiyeti Ödemiş Belediyesine ait Atatürk (Zafer) Mahallesi, 556 ada, 20 parselde kayıtlı, yazıda belirtilen taşınmazların satılması konusunun görüşülmesine dair Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 24.04.2024 tarih, 91795 sayılı yazısı toplantıda gündeme geldi.

ÇYDD Gençleri Bademli'de Eğlenerek Öğrendi! ÇYDD Gençleri Bademli'de Eğlenerek Öğrendi!

DAHA YÜKSEK BİR BEDELE SATILMASINI UYGUN BULUYORUZ
Yapımı henüz tamamlanmamış olan taşınmazların bu madde ile gündeme gelmesiyle birlikte söz isteyen AK Parti meclis üyelerinden Mehmet Emin Davran  Atatürk (Zafer) Mahallesi, 556 ada, 20 parselde kayıtlı, yazıda belirtilen taşınmazların mevcut haliyle satılmasını uygun bulmadıklarını ,Ödemiş Belediyesinin içinde bulunduğu maddi imkansızlıklardan dolayı mevcut haliyle değil bittikten sonra daha yüksek bir bedel de satılması gerektiğini uygun bulduklarını  ifade etti.

BELEDİYE TAŞINMAZLARININ NEREDEYSE HEPSİNDE HACİZ VARDIR. BU HACİZ OLMAYAN TAŞINMAZLARDAN BİRİSİ
Konuyla ilgili olarak meclis kürsüsünden cevap veren Başkan Turan ise"Buranın satış yetkisini alıyoruz ama  belediyeye ait olan imkanlar hepimizin. Bunları halkın faydasına kullanmak da hepimizin görevi. Dolayısıyla 3 kuruş 5 kuruş daha  fazla satılabilmesi için dediğiniz çok doğrudur. Belediye taşınmazlarının neredeyse hepsinde haciz vardır. Bu haciz olmayan taşınmazlardan birisi.Zaten satmak maksadıyla yapılan bir bina. Şu anda burada sadece satış kararını alacağız. Binalar bitmeden satmayacağız. 2 , 2 buçuk ayda tamamlanacağını düşünüyoruz" dedi.

Atatürk (Zafer) Mahallesi, 556 ada, 20 parselde kayıtlı taşınmazların yapımı tamamlandıktan sonra satılmasına karar verildi.
 

Editör: Tutku İç