HABER/ BURCU TUNÇ
KAMERA/BUSE BAĞCI

Ödemiş Zafer Mahallesinde bulunan Ödemiş Devlet Hastanesi yanı, yeni okul binasının da bulunduğu, Stat Sokağın son bulduğu noktadaki geçiş alanı arsa sahipleri tarafından kapatıldı. 

Ödemişli pek çok araç sürücüsünün de bildiği ve Ödemiş - Kiraz yoluna bağlanan bu geçiş noktası kapı ile kapatılıp duvar ile çevrilince o geçiş yolunu kullanan sürücüler şaşkına döndü. 

Yerel Güç Gazetesi olarak ulaştığımız arsa sahipleri haklı olduklarını belirterek bu noktanın yol olması için ilgili kurumlardan kendilerine herhangi bir talep gelmediğini, arazinin tapusuyla kendilerine ait olduğunu ve burada bir işletme açmak için işlemlere başladıklarını belirttiler.

Zafer Mahallesi Muhtarı Mehmet Karaceviz ise konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Stat sokağın son bulduğu noktada bulunan bu arsa normalde şahsa aittir. Daha önceki sahipleri ricamız üzerine orayı açık bırakmıştı ve insanlar da orayı geçiş noktası olarak kullanıyordu. Ancak yeni sahipleri orada bir işletme açacakları için kapattılar. Haklı olarak kapattılar çünkü normal şartlarda orada bir yol yok zaten” dedi.


Eğitim Öğretim yılı önümüzdeki hafta başladığında, Ödemiş Devlet Hastanesi’nin de olduğu bu alanda trafik açısından yoğun günler yaşanması bekleniyor.

Editör: Tutku İç