HABER/ BURCU TUNÇ

Demokrat Parti Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Haydar Altıntaş Ödemiş'in en güçlü adayı olan Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç'e destek vermek ve Güleç ile birlikte bir dizi ziyarette bulunmak üzere Ödemiş’e geldi.

Gündüz yapılan ziyaretlerin ardından iftar sonrası büyük bir konvoy eşliğinde Birgi Mahallesine giden Demokrat Parti Sözcüsü ve İzmir Milletvekili Haydar Altıntaş ile Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç'e Demokrat Parti İzmir İl başkanı Ozan Demirbaş ve yönetimi, İl Kadın Kolları Başkanı Gamze Özdemir, Demokrat Parti Ödemiş İlçe Başkanı Kahraman Murat Ateş, Ödemiş İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, meclis üyesi adayları, Demokrat Parti Kiraz İlçe Başkanı Soner Almaz ve yönetimi ile partililer eşlik etti. 

BİZİM 5 YIL DAHA KAYBEDECEK ZAMANIMIZ YOK. SİZİN GİBİLERE ÖDEMİŞ’İ YEDİRMEYECEĞİM.

Burada Birgi Mahallesi sakinlerine seslenen Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç "Ödemiş artık yanlışlara dur demek için bir araya geldi. 31 Mart gecesi Ödemiş'te çok şey değişecek. 20 yıldır Ödemiş’i yöneten AK Parti ve CHP’li yönetimler sadece kendilerinin ve yandaşları cebini düşündüler. Ödemiş'i düşünselerdi Ödemiş böyle olmazdı. Son 10 yılda Ödemiş iyice geri gitti. 20 yıldır Ödemiş'i siz yönetiyorsunuz. Son 10 yılda köy mallarını kimseye sormadan sattınız. Bu paralar nerede? Bu paralar ile Ödemiş'te ne yaptınız? Birgi'de ne yaptınız? Hiç birbirlerini eleştirdiklerini duydunuz mu? Duyamazsınız. Çünkü yine anlaştılar. Meydan burası, meydan Kaymakçı, meydan Birgi, meydan Bademli, meydan Ovakent, meydan Ödemiş. Nerede isterseniz o meydanda sizi hesap vermeye çağırıyorum. Niye çıkmıyorsunuz? İnsanları birbirine düşürerek kim ne olursa olsun düşüncesiyle yaptığınız siyasetiniz yere batsın! Belediye de para yok diye kredi çektiler. Neymiş personel maaşı verilemiyormuş. Daha yeni 65 kişiyi ve geçtiğimiz günlerde son olarak 14 kişiyi daha işe aldınız. Var mı aranızda belediyede işe giren? İstediğiniz kadar pazarlık yapın, istediğiniz kadar başka yollara başvurun. Ben bunlara gelmem. Biz Ödemiş belediyesini Ödemişlilere teslim etmeye geliyoruz. Bizim yanımızda olan gerçek Ödemiş sevdalıları arkamızda büyük bir destekçi grubu var. Onlar da Ödemiş sevdalısı. Bizim beş yıl daha kaybedecek zamanımız yok. Sizin gibilere Ödemiş’i yedirmeyeceğim.

ÖDEMİŞ'TE İSTİSMARA UĞRAYAN ÇOCUKLAR, UYUŞTURUCU BATAĞINA DÜŞEN ÇOCUKLAR VAR. HANGİSİNİN YANINDAYDINIZ? NEREDEYDİNİZ? SİZ ANCAK AĞABABALARA VE BARONLARA HİZMET EDERSİNİZ. 

Arkamdan Dilek kötü diye konuşanlar var. Asıl kötü olan sizsiniz! Kalplerinizi kötülük sarmış. Artık Ödemiş'te insanlar ayağa kalktı. Biri hakkın yanındayım diyor, diğeri halkın yanındayım diyor. Birinin Atatürk’ü, diğerinin dini var. Sanki Atatürk bizim değilmiş, din bizim dinimiz değilmiş gibi. Ödemiş’te istismara uğrayan çocuklar, uyuşturucu batağına düşen çocuklar var. Neredeydiniz? Siz ancak ağa babalara ve baronlara hizmet edersiniz. Biz geldiğimizde içeceğimiz bir bardak çayın hesabını vermek zorundayız. Çünkü orada 130 bin Ödemişli'nin hakkı var. Belediyenin bütün gelirleri ve imkanları Ödemişler için olacak. Öyle üç beş kişiye peşkeş çekilmeyecek. Yıllarca gazetecilik yapmış ve sizin görmediğiniz şeylere şahit olmuş sineye çekmiş biriyim. Çıktılar 500 TL'lik market kartıyla, gıda paketleri ile her seçimde olduğu gibi insanları kandırmaya çalışıyorlar. Oysa bu insanlar her zaman muhtaç neden görmüyorsunuz? İşte biz geldiğimizde kimseyi namerde muhtaç etmeyecegiz. Hepsi rantçı, hepsi rüşvetçi. Tek düşündükleri kendileri ve cepleri. Bizler Ödemiş olarak zamanda Kurtuluş Savaşını verdik .31 Mart gecesi Ödemişli  olarak bir araya geldiğimizi de göstereceğiz. Esnafımız, çiftçimiz, gencimiz, kadınımız, çalışanımız nasıl bir olunuyor?  Nasıl birbirine sahip çıkılıyor? gösterecekler. Onlar kötülüğüyle orada dursun belki bir gün derler ki biz yanlış yaptık. Biz de onlara katılalım derler. 

NAMUSSUZ, HIRSIZ VE RANTÇILAR HARİÇ HERKESİN YANINDAYIZ

Bu dünyadan giderken sadece kefenle gidiyoruz. Kimse arabasını ,evini götürmüyor. Biz tokken Ödemişli de tok olacak. Namussuz, hırsız ve rantçılar hariç herkezin yanındayız. Keşke benim gibi cesaret gösterilseydi. Ben en zoru seçtim. Ama dedim ki 'Sefer bizden zafer Allah’tan' ve biz bugün kocaman bir aile olduk. Arkamızda görünmez ordularımız var. İnsanlara öyle bir korku salmışlar ki yorum yazana yorumu kaldır, beğeni yapana beğeniyi kaldır diyorlar. Ödemiş'i çıkmaz sokak yapan sizsiniz! Ödemiş 20 yıldır sizde değil miydi ? Ödemiş'i ben mi bu hale getirdim? Yatırımcılar yıllarca Ödemiş’e geldi. Her türlü baskıyı yapıp gönderdiler. Çünkü hep kendi ağa babaları kazansın istediler. Biz geldiğimizde herkesin refah oranı yükselecek. Belediyede kimse oturmayacak. Herkes çalışacak. Bugün yanlış tarım politikalarıyla bizi bitirmeyi and içtiler. Biz yönetime geldiğimizde bunların hepsini değiştireceğiz. Sata sata bitiremediler. Belediyede para var. Beni şu an hepiniz duyuyorsunuz. Buyrun gelin. Meydan burası 1 TL'lik faturayı 5 TL'ye kesersen o belediyede para olmaz. Önce bu faturaların hesabını verin. Kaç tane mal sattınız? Kaç kişiye peşkeş çektiniz? Kimse ne AKP'nin ne CHP’nin kölesi değil. Ödemiş'i artık vizyon şehri yapacağız ve kimseye kurban etmeyecegiz. Bir olmaya var mısınız? Demokrat Parti diyorlar, arkası yok diyorlar. Benim üç vekilim var o meclisin hepsine yetiyor. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.

SÖZÜN BİTTİĞİ YERDE SÖZE TEKRAR BAŞLAMAK ÇOK ZOR

Demokrat Parti İzmir Milletvekili Haydar Altıntaş yaptığı konuşmada "Sözün bittiği yerde söze tekrar başlamak çok zor. Ben de size şairin şu sözleriyle hitap etmek istiyorum. Bastığın yerleri “toprak” diyerek geçme, tanı,Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı. Sen şehit oğlusun, incitme, yazıktır atanı, Verme, dünyaları alsan da bu cennet vatanı. Bu ülkenin her karışı özeldir ama Ödemiş'in farklı bir özelliği vardır. Kuvayi milliyeciler, evliyalar. şuhedalar, şehitler toprağıdır. Böyle bir toprakta yaşayan insanlar yalan söylememeli, harama el uzatmamalıdır. İnsanlara şefkatle, muhabbetle kucak açıp, gece gündüz yorulmadan hizmet edilse daha güzel olmaz mı? Bu ancak vatan sevgisi olan insanlarla olur. Ben bu yönden Dilek kardeşimi yürekten kutluyorum. Bu seçimden sonra yeni bir anayasa yapmak istiyoruz. Kendi adaletsizliğine hukuksuzluğuna kılıf hazırlıyorlar. Anayasa vatandaşın hak ve hukukunu korumak için yapılır. Ama ülkemizde sadece yönetimin sesi duyuluyor. Emeklinin, çiftçinin çektikleri ızdırapları sorulmuyor. Hepiniz gururunuzdan, haysiyetinizden, insanlığınızdan  meydanlara çıkıp bağırmıyorsunuz ve bu zulme katlanıyorsunuz.

31 MART AKŞAMI DİLEK ACAR GÜLEÇ SANDIKTAN ÇIKTIĞINDA DİLEK BAŞKAN BİZDEN NE İSTERSE ÖDEMİŞ'İN NE İSTEĞİ VARSA ONUN ARKASINDAYIZ 

ÖDEMİŞ'TE YAPAY ZEKA GASTRONOMİ İLE BULUŞUYOR ÖDEMİŞ'TE YAPAY ZEKA GASTRONOMİ İLE BULUŞUYOR

 Ben de Demokrat Partili bir vekil olarak şunu söylüyorum. 31 Mart akşamı Dilek Acar Güleç sandıktan çıktığında Dilek başkan bizden ne isterse Ödemiş'in ne isteği varsa onun arkasındayız. Kapıdan giremezsek bacadan girer yine alırız. Son sözüm hem oyunuzu verin hem de sandık sonuçlarına dikkat edip ıslak imzaları ile takip edin. Verdiğiniz oy ananızın ak sütü gibi doğru bir yere gitsin. Ama bir takım eller tarafından çalınıp çarpılıp haksızlığa hukuksuzluğa gerekçe olmasın. Ramazanımız mübarek olsun. Allah oruçlarınızı kabul etsin. Bütün Türk milleti ve İslam âlemi huzur ve dirlik içerisinde bayrama ersin. Ama bu topraklarda yaşayan insanlar kendi memleketinde hür, özgür, bağımsız ve birinci sınıf vatandaş olarak yaşasın.Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum" dedi.

Editör: Tutku İç