YEREL GÜÇ/SILA AVŞAROĞLU 

KÜÇÜK MENDERES İÇİN BAYRAM NAMAZ SAATLERİ KÜÇÜK MENDERES İÇİN BAYRAM NAMAZ SAATLERİ

ÖDEMİŞ TEKSTİL ARAZİSİ KONUSUNDA HERKESİ KANDIRABİLİRSİNİZ AMA BENİ KANDIRAMAYACAKSINIZ”  

 “Hayatımın hiçbir döneminde siyasi gelecek düşüncesiyle hareket etmedim! Siyasi gelecek düşüncesiyle hareket edenler koltuk uğruna dostlarını satan, arkadaşlarını harcayanların ta kendisidir! Ben milletvekili aday adayıyken bile genel başkana yaptığı yanlış için rest çekebilecek yürekliliğe kararlılığa sahip bir adam oldum. (Restim lafla değil belgeyle ispatlıdır!) Ben hiçbir yere aday değilim! Derdim de sevdam da Ödemiş! Gelene ağam gidene paşam diyen soytarılar bunu anlayamaz! Isıtıp ısıtıp tekrar tekrar gündeme getirdiğiniz Ödemiş Tekstil arazisi konusunda herkesi kandırabilirsiniz ama beni kandıramayacaksınız.  Ödemiş Tekstil Arazisi konusunda dün “Hayır” dedikleri imar durum değişikliği konusunu itiraz üzerine yeniden ele alan komisyon üyeleri başta olmak üzere tüm Belediye Meclis üyelerini 15.09.2020 tarihli resmi gazeteyi okumaya davet ediyorum. Yapılması istenen fonksiyon değişikliği neticesinde oluşacak değer artışını ödemesi gereken kurumu koruyarak bu bedeli ödemekten muaf tutmayı “Hangimizin cebine para girdi” savunmasıyla geçiştiremezsiniz. Kimse size cebinize para koydular demiyor, demeyecek! Ama Ödemişli’nin kasasına girmesi gereken bir bedeli almayarak halkımızı, şehrimizi zaten zorda olan Belediyemizi ve hatta geleceğimizi harcamanıza izin vermeyeceğim.” 


“TİCARET BORSASI TALEP ETTİĞİ FONKSİYON DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN ÖDEMİŞ TEKSTİL ARAZİSİNDE OLUŞACAK DEĞER ARTIŞ BEDELİNİ ÖDEMELİDİR”
"Tarihinde ranta ve çıkar ilişkilerine dair en ufak bir leke dahi bulunmayan ve bir dönem temsilcisi olarak görev yaptığım Ödemiş Belediye Meclisimizin onuru, şeref ve haysiyeti size emanettir. “Ben teknik adamım, ben hukuk adamıyım” diyenlere lütfen itibar etmeyiniz. Ben şöyle adamım, böyle adamım diyenlerin bindiği arabalara, tapuda kayıtlı taşınmazlarına bakın! Sonra çoluk çocuğunu denize götüremeyip tek tesellisi belediyemizin havuzu olan babaları anlayın. Binlerce gariban çocuğunun tesellisi olan havuzumuzun tadilatını bile yapamayan belediye bütçemizi düşünün! Marifet cebinize kesenize haram girmemesi değildir. Bu konuda çoğunluğunuzun ömrünün helal ile geçtiğinden kimsenin olmadığı gibi benim de şüphem yoktur. Ama marifet bu şehrin emanet hakkını gözetmektir. Kasamıza o parayı sokmaktır! Peygamber de bir hadis-i şerifinde “Bilin ki! Beden içerisinde bir et parçası vardır ve bu et parçası sıhhatli olursa beden de sıhhatli olur; o bozulursa beden de bozulur. Biliniz ki! Bu et parçası kalptir” diye buyurmuştur. Şimdi kalbinizi dinleyin! Gariban halkımızın yaşam koşullarına renk katmak sizin vereceğiniz karar da gizli! Benim Ödemiş sevgim, bütün sevgilerin üzerindedir. Eşimle, çocuklarıma duyduğum sevgiye eş değerdedir! Ne pahasına olursa olsun; bu duruştan vazgeçmeyeceğim! Ticaret Borsası talep ettiği fonksiyon değişikliği için Ödemiş Tekstil arazisinde oluşacak değer artış bedelini ödemelidir. Şayet aksi bir karar alınır da yasaların arkadan dolanılması yoluna giderse başta söz konusu imar değişikliğinin iptali için idari yönden bir vatandaş olarak hukuki haklarımı arayacağım gibi yasa gereği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyesi’ne aktarılması gereken değer artış bedeli nedeniyle yaşanan hak kaybı neticesinde sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağımı buradan belirtirim. Sayın basınımızdan önemle ricamdır: Bu konuda verilecek karar günü kalkan elleri iyi çekin ki bu konuda kim hangi tavrı takınmış iyice görelim. Görelim ki haklılığımız tescil olduğunda kimse “Vay efendim ben çekimser kalmıştım, aslında elimi kaldırmamıştım” demesin” dedi. 


“BAŞKAN ADAYI DİLEK ACAR GÜLEÇ’TEN TAM DESTEK”
Bu konunun takipçisi olacağını belirten Demokrat Parti Belediye Başkan adayı Dilek Güleç Acar, “Sonuna kadar Ödemiş için bu konunun takipçisiyim. Seninle birlikte bu konuyu sonuna kadar savunmaya hazırım. Ödemiş'in kaderi ile oynayanlar Ödemiş hainidir vatan hainidir. O gün geldiğinde tek tek isimleri kamuoyu ile paylaşmaz isem ben de hainim” dedi.

Editör: Tutku İç