Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ev sahibi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer eşlik etti.

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ve üst düzey parti yöneticileri miting öncesi liderleri havalimanında karşıladı. Burada ilk olarak Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile selamlaşan Salih Atakan Duran “Demokrasinin kenti güzel İzmirimize hoşgeldiniz sayın Cumhurbaşkanım” diyerek karşıladı.

İYİ Parti Isparta mitinginden sonra havalimanına gelen Meral Akşener’i karşılayan İYİ Parti İzmir heyetinde yer alan Salih Atakan Duran, karşılamanın ardından Genel Başkan ile birlikte vapur iskelesine geçti.

HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ!

İzmir Gündoğdu meydanındaki coşkulu kalabalıkla buluşmak üzere Üçkuyular İskelesinden vapura binip Pasaport İskelesinden miting alanına geçiş yapan Millet İttifakı Liderleri ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adaylarına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran eşlik etti.

BİRLİKTE KAZANACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu; “5 milyon 300 bin genç ilk kez sandığa gidecek ve oy kullanacak. Ben sandığa gittim ve otoriter yönetimi değiştirdim diyerek çocuklarına anlatacaklar. Yeni bir anlayışı, yeni bir devri başlatıyoruz 100. yılda. Birlikte başaracağız.” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra Millet İttifakı partilerinin liderleri ile Tunç Soyer, Ekrem İmamoğlu ve. Mansur Yavaş da mitingde konuşma gerçekleştirdi.

Tunç Soyer; "Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğinde yerelde elde ettiğimiz bu başarıyı ülkemizin her köşesine yayma zamanı. Sayın Genel Başkanım, 85 milyonun Cumhurbaşkanı olarak sizin önderliğinizde bunu mutlaka başaracağız. 14 Mayıs'ta hep birlikte ülkemizi, adalet olmadan kalkınma olmaz diyen tertemiz siyasete teslim edeceğiz. Bütün ülkenin her karış toprağına, havasına, suyuna, ruhuna şu üç kelimeyi nakşedeceğiz: hak, hukuk, adalet" diye konuştu.

Mansur Yavaş, "Biz nefret dilini yok edeceğiz” ifadesini kullandı.

Ekrem İmamoğlu ise " Millet İttifakı'nın kadroları liyakatli kadrolardır. Türkiye'nin sorunları çözülsün istiyoruz; mutfaktaki yangın sönsün, paramız pul olmasın” diyerek ekonomik gelişmelere atıfta bulundu.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, "14 Mayıs'ta bir zihniyet değişikliğine ihtiyacımız var” açıklamasında bulundu.

Babacan miting sırasında şu sözleri kaydetti: “2003'te Sertap Erener bize büyük bir gurur kazandırmıştı. Birinci olmuştu. Yine başaracağız. Madonna'yı, Metallica'yı, Rammstein'ı, U2'yu, çok sayıda müzisyeni kendi ülkemizde ağırladık. Hepsi geldi Türkiye'ye. Türkiye bütün Avrupa'nın göz bebeği oluyor. Ne zaman? Düzgün yönetildiğinde. Yine dinleyeceğiz.”

Demokrat Parti lideri Gültekin Uysal ise meydandaki kalabalığa işaret ederek, "Bu şehir kutlu bir şehir ve bu kutlu şehir tarihi sorumluluğunu tekrar yerine getiriyor. Demokrasi meşalesini bütün baskılara rağmen yere düşürmediniz. Bu meydan Türkiye'nin yarınlarının müjdesidir inanın bana” sözlerini dile getirdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Sinan Ateş'in katillerini bulacağız. Adalet için mücadeleye hazır mısınız? Adil ekonomik düzen için söz veriyoruz. Siyaseten de zenginleşme dönemi sona erecek”

Kılıçdaroğlu’ndan önce bir konuşma yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener," Hangi partiye oy verirseniz verin her aileden bir oy istiyorum, tüm kadınlar için istiyorum. Sizlere ihtiyacımız var, birlikte başaracağız. 13.Cumhurbaşkanı Sayın Kılıçdaroğlu olacak” sözleriyle meydana seslendi.

Editör: Gülçin Kargaoğlu