Şahin, İYİ Parti Kurultayı’nda Genel İdare Kurulu üyesi olarak seçin Vural’a “Çok iyi tanırım Oktay Beyi… Tam yerini buldu, iyi oldu. Partimizden ayrıldığı gün de aklımda, sonraki söylemleri de aklımda… Sayın Akşener, ‘vekil oldunuz, GİK üyesi oldunuz, genel başkan yardımcısı oldunuz, şu, bu oldunuz, yuh olsun size” dedi ya, ben de tamam dedim” şeklinde konuştu.

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, SonSöz TV’de katıldığı programda Gazeteci Fatih Yapar’ın sorularını yanıtladı.

İYİ PARTİ’DE ÜLKÜCÜLER TASFİYE EDİLİYOR

Hafta sonu gerçekleştirilen ve Meral Akşener’in yeniden genel başkan seçildiği İYİ Parti Kurultayı hakkında konuşan Başkan Şahin, “Partimde milliyetçiliğimi yaşayamadım diyerek İP’e gidenlere, onlara uyanlara acıyarak üzülerek bu iki günde kongrelerini takip ettim. Orada maalesef MHP’den gitme ülkücü kalmadı. Ülkücü yok orada… Güya parti kurulurken MHP’den kopardıkları parça ile parti kurdular ama küresel emperyalizm yapmak istediğini yaptı ve içeride bulunan ülkücüler tasfiye ediliyor. En kısa zamanda içlerindeki birkaç kişiyi de tasfiye edeceklerdir. Herhangi bir sebeple partimizden gitmiş, partimizin dışında kalmış Türk milliyetçilerine gene gidecek bir yer olmadığını yek kapının MHP olduğunu hatırlatmak istiyorum” dedi.

DAĞDAN BİR SERÇENİN EKSİLMESİ BİR ZARAR OLUŞTURMAZ

MHP İzmir eski milletvekili Oktay Vural’ın İYİ Parti’den yeniden siyasete dönmesini yorumlayan Başkan Şahin, “Çok iyi tanırım Oktay Beyi… Tam yerini buldu, iyi oldu. Partimizden ayrıldığı gün de aklımda, sonraki söylemleri de aklımda… Sayın Akşener, ‘vekil oldunuz, GİK üyesi oldunuz, genel başkan yardımcısı oldunuz, şu, bu oldunuz, yuh olsun size” dedi ya, ben de tamam dedim” şeklinde konuştu.

Vural’ın İYİ Parti’ye geçmesinin partide üye kaybına yol açıp açmayacağı yönündeki soruya yanıt veren Başkan Şahin, “Dağdan bir serçenin eksilmesi bir zarar oluşturmaz. Giderse gitsin önemli değil” açıklamasını yaptı.

‘ALLAH’IN MATEMATİĞİ VAR’ DEDİK, ALLAH’IN MATEMATİĞİ OLDU

Millet İttifakı içerisinde seçim sonrası devam eden tartışmalar hakkında yorumlama yapan Başkan Şahin şunları söyledi, “Beni ilgilendiren milletimize yaptıkları… Kendi aralarındaki tartışmalar, iç işleri için bir şey söylemek üslubumuza uymaz. Seçimi alamadılar, milletimizi Allah esirgedi. B,ir sözüm üzerine en son 50 bin kişi üstüme gelmişti. ‘Allah var yukarıda, Allah’ın matematiği var’ dedik. Allah’ın matematiği oldu. Onlar oyalansınlar bir süre daha…”

Editör: Tutku İç