Türkiye seçime doğru hızla ilerlerken MHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Ayşegül Ekşi, Yerelin Nabzı Programında Yerel Güç Genel Yayın Yönetmeni Dilek Acar Güleç’in konuğu oldu. Seçim çalışmaları ve hedefleri hakkında vatandaşın merak ettiği soruları yanıtlayan Ekşi vaatlerini ve hedeflerini anlattı.

BİZ AYAĞA KALKARSAK HERKES AYAĞA KALKAR

Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey Küçük Menderes Havzasına çok önem veriyor. Zaten Başbuğ Alparslan Türkeş Tire ve Ödemiş’i çok severdi. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ile görüşme gerçekleştirdim. O görüşmede düşmana İlk kurşunun atıldığı yerden Ödemiş’ten geliyorum dedim. Ben değişimin Küçük Menderes Havzasından başlayacağına inanan birisiyim. Çünkü biz ayağa kalkarsak herkes ayağa kalkıyor. Biz Efeler kalkıp yürüyün dediğimiz zaman yürünür. Bizim Küçük Menderes Havzasında hoşgörü hâkimdir. Herkes birbirinin görüşüne saygı duyar. O yüzden gittiğim her yerden her kesimden çok güzel ilgiyle karşılanıyorum.

BEN İZMİR KIZIYIM

SEÇİM SONRASI BAŞKAN DURAN’DAN AÇIKLAMA SEÇİM SONRASI BAŞKAN DURAN’DAN AÇIKLAMA

İzmir’in her yerinde yaşamış birisi olarak ve her yerde arkadaşım dostum aile olduğu için adaylığım herkes tarafından iyi karşılandı. Birde İzmir kızıyım. Karşılaştığım insanların bazen talepleri oluyor. Özellikle kadınların ve erkeklerin aynı ücreti almasından yanayım. Kadınların haklarının daha fazla olmasını isterim.

HEP BİRLİKTE GÜR BİR SES ÇIKARMALIYIZ

Biz 31 yıldır Küçük Menderes Havzasından Meclis’te yerel bir adayın oturduğunu görmedik. Tabi bu bölgeden seçilen vekillerimizin hakkında yiyemem. Elinden geleni yapıyorlar ama burada yaşadığı için duygudaşlık kurabilir ama anlayamaz. Buranın derdini yine buralı anlar. Bu noktaya gelmemizde tabi ki hepimizin biraz da olsa suçu var. Biz birbirimizi tutmadık. Bir tane de olsa Küçük Menderes Havzasından aday istiyorum. Buradan sınavlarda dereceye giren çocuklarımız var. Bu bölgeden çıkıp gidiyorlar, geri dönmüyorlar. Bir olamıyoruz. Hepimiz aynı yere odaklanırsak hepimizin sesi çıkar. Bölgemizden hep birlikte gür bir ses çıkarmamız lazım. İlk önce biz birbirimizi seveceğiz, oturduğumuz yeri seveceğiz. Bu böyle dalga dalga büyüyecek.

KÜÇÜK MENDERES HAVZASININ SESİ OLMAK İSTİYORUM

Bir koltuk dediğiniz şey bize 4 koltuk olarak geri gelecektir. Bize güvenin çok şey değişecek. Benim mezarım, evim burada, dükkânım, anam, babam her şeyim burada. Başka yere gitme şansım yok. Ailemin kökleri burada. Ben tek şeyi konuşurum Küçük Menderes Havzasını. Ben 5 yıl daha Tire’de durmak istemiyorum. Bölgemizin çok sorunları var gidip Ankara’ya onları çözmem gerekiyor. Ankara’da Küçük Menderes’in sesi olmak istiyorum.”