Milliyetçi Hareket Partisi 14. Olağan Kongresinde, 3 yıl önce göreve gelen mevcut Başkan Arif Demirkan tek aday olarak katılacak.
Kongre öncesi açıklama yapan Başkan Demirkan, “Göreve geldiğim 3 yıldan bu yana, yönetim kurulu üyelerimizle canla başla çalıştık. Partimizi Tire'de yüceltmeye ve yükseltmeye devam ettik. İlçemizdeki her mahalleye en az 2'şer kez ziyarette bulunduk. Mahalle Başkanlarımızı yeniden tayin ettik” dedi.
TİRELİ VATANDAŞLARIMIZIN TEVECCÜHÜNÜ KAZANDIK
Demirkan seçim çalışmaları ile ilgili de konuşarak, “14 Mayıs 2023 Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı 1. tur seçiminde gecemizi gündüzümüz katarak çalıştık ve partimizin oyunu yükselttik. Tireli vatandaşlarımızın teveccühünü kazandık. Bazı mahallelerde oylarımızın 2-3 ve 4 kat arttığını özellikle belirtmek isterim. 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur seçiminde büyük bir gayretle çalışarak Cumhur ittifakımızın sancağının burçlara dikilmesine önemli bir katılım sağladık. Bundan sonra da yolumuza aynı şevk, heyecan ve başarıyla devam edeceğimize inancım tamdır” ifadelerini kullandı.
TİRELİLERİ KONGREYE DAVET ETTİ
Başkan Demirkan Tire’deki Milliyetçi Hareket Partisi üyesi olsun olmasın herkesi 14. Olağan Kongreye davet ederek, “Yerel seçimler yolunda ilçe teşkilat kongremizi gerçekleştireceğiz. Omuz omuza ve gönül gönüle gerçekleştireceğimiz kongremiz yerel seçim öncesi karargâh hazırlığımızdır. Kongremizin ardından tüm ülküdaşlarımızla seçim hazırlıklarını sürdüreceğiz. Muhterem Liderimizin başlattığı “Diyar Diyar Anadolu” kampanyası gereğince tüm irademiz ve gücümüzle harekete geçiyoruz. Kongremizin Vatanımıza, Milletimize ve Tire'mize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim. Ne mutlu Türküm diyene” dedi.

Editör: Tutku İç