31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesinde parti teşkilatlarında yaşanan kadro değişiklikleri devam ediyor.
MHP Ödemiş İlçe Başkanlığı Muzaffer Gönen Düğün Salonunda 14. Olağan Kongresini gerçekleştirdi.  MHP’nin y eni İlçe Başkanı Ödemiş Meclis Üyesi Ceyhun Kınlı oldu.
Kongreye  MHP İzmir İl Başkanı  Veysel Şahin, MHP İzmir Milletvekili  Tamer Osmanağaoğlu, çevre ilçelerin  başkanları, AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen  ve yönetimi  Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri  ve partililer katıldı. 
Kongrede Divan’ın oluşturulmasından sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Faaliyet ve mali raporlar okundu onaylandı. Partiye yeni üye olanların rozet takım töreni gerçekleştirildi. Rozetleri İl Başkanı Veysel Şahin ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu taktı. Tek liste ile seçime giren Ceyhun delegelerin oylarıyla başkan seçildi.
BİZİM GİZLİ GÜNDEMİMİZ HİÇBİR ZAMAN OLMAMIŞTIR.
MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu yaptığı konuşmada şunları belirtti: 
“Kongre süreçlerimizin bugün Ödemiş ayağındayız Bu vesile ile İzmir’imize Ödemiş’imize ve Milliyetçi Hareket Partisine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnsanlığa umut veren, ülkülere sahip kalpler bu kutlu çatının altında kalpleri atmaktadır. Çağı tanık olan çağı tanık tutan iman  bu çatının altında  yaşam bulmaktadır. 14 Mayıs ‘ta maskeleri düşüren bu inanç gizli gündemler peşinde koşanların hakiki çehrelerini aydınlatan bir kararlılıktır. Bu tarihi dönüm noktası olan 14 Mayıs ve 28 Mayıs  seçimlerinde Türk Milleti dayatmalara boyun eğmeyeceğini göstermiş algı operatörlerine cevabını net bir şekilde  ortaya koymuştur. Dünyayı demokrasi dersi veren bir katılım oranıyla demokrasiye ne denli özümsediğimizi de ilan ettik. Bizim gizli gündemimiz hiçbir zaman olmamıştır. Milliyetçi Ülkücü Hareketinin hiçbir neferi kirli pazarlıklı koltukların bir parçası da olmamıştır, olmayacaktır da.  Bugün yine bir oyun tezgâhlanmaktadır. Bu oyun yerel seçimleri merkezi alan, süslü sözcüklerle günü kurtarma  telaşına düşenlerin hazırladığı bir oyundur .Rayından çıkmış CHP’nin  peşine takılan İP ,İzmirlinin bu haline  nasıl sessiz kalabiliyor anlayabilmiş değilim .Devasızlarla  geleceği olmayanlarla Kılıçdaroğlu’nu mücahit ilan eden saadet avcılarıyla İzmir’in geleceğini nasıl aydınlık görmeyi becerebiliyorlar şaşırıyorum .Tunç Soyer ve ekibinden  kurtulmak için gün sayıyor İzmirliler . O günde  yakındır”dedi.

ARADIĞIMIZ ÖZLEDİĞİMİZ DEVİR TESLİM BU İŞTE 
MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin her iki başkanı yanına çağırarak aradığımız özlediğimiz devir teslim bu işte dedi. 
Başkan Şahin, Oktay Akıllı ’ya  yaptığı hizmetlerden dolayı   teşekkür etti Akıllı’dan helallik istedi.  . Ceyhun Kınlı ise Oktay Akıllı’ya  şu zamana  kadar yaptığı hizmetlerden dolayı plaket takdim etti.

OKTAY AKILLI VEDA KONUŞMASI YAPTI 
MHP İlçe Başkanı görevini Ceyhun Kınlı ’ya bırakan Oktay Akıllı veda konuşması yaparak helallik istedi.
Akıllı yaptığı konuşmada şunları belirtti:
“Görev yaptığımı süre boyunca önce ülkem ve memleketim sonra partim sonra ben ilkesini kendimi rehber edinip tüm dava arkadaşlarımı bir arada tutmaya çalıştım. Elbette hatalarımız eksiklerimiz olmuş olabilir. Bilerek bilmeyerek üzdüğümüz dava arkadaşları olabilir. Hepinizden helallik istiyorum. Ben varsa hakkımı helal ediyorum. Görevi Ceyhun Kırlı arkadaşıma devretmek benim için ayrı bir onur oldu. Kendisine başarılar diliyorum. Davamı bir nefer olarak hizmet etmeye devam edeceğim” dedi.

KAPIMIZ BİZİMLE HİZMET ETMEK İSTEYEN HERKESE AÇIKTIR 
Yeni İlçe Başkanı olarak görevi devir alan Ceyhun Kınlı yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Milliyetçi Ülkücü Hareket karanlığın yamacından parlayan bir meşale, geleceği kucaklayan fikir ve düşünce medeniyeti, dosta güven ve huzur veren, düşmana korku veren millet çınarıdır. Bugüne kadar bu kutlu görevi sürdüren önceki dönem ilçe başkanları Sayın Oktay Akıllı ve yönetim kurulu üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kapımız her zaman bütün Milliyetçi Hareket Partisin sevdalarına açıktır. Bizimle birlikte hizmet etmek isteyen herkese bu kapı sonuna kadar açık olacaktır. Biz bizden sonraki nesillere daha güçlü daha huzurlu bir Türkiye bırakmak için milletimiz ile el ele vererek var gücümüzle çalışmak için bir an olsun geri durmayacağız “dedi.

MHP Ödemiş İlçe Yönetimi şu şekilde oluştu:
İlçe Başkanı: Ceyhun Kınlı 
Yönetim Kurulu Asil Üyeler 
1-    Özcan Acar
2-    Turgay Dalcı
3-    Murat Yazan
4-    Nuri Böceli
5-    İsmail Coşkun
6-    Halil Çomak 
7-    Kadir Peker
8-    Abidin Çakır 
9-    İbrahim Süpüren
10-    Hakan Güçlü 
11-    Olcay Ekin
12-    Hazım Şadol
13-    Okan Katkıcı 
14-    Sercan Kiremitçi
15-    Serdar Kuyucu
16-    Hüseyin Çevik
17-    Abdurrahman Kalyon
18-    Nuran Demir

Editör: Tutku İç