Kurultay sürecinin devam ettiği MHP’de, Bayındır yeni ilçe başkanını seçti. Tek aday olarak seçime giren Mehmet Karakaya, delegelerin oylarıyla ilçe başkanı seçildi.
Milliyetçi Hareket Partisi Bayındır İlçe 14. Olağan Kongresi Bayındır Yahya Kerim Onart Kültür salonunda yapıldı.
MİLLETİN YANINDAN, HAKK’IN YOLUNDAN AYRILMAYACAĞIZ
Kongrede konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Bayındır İlçe Başkanı Mehmet Karakaya şunları kaydetti, “Türk dünyasının bilge lideri sayın genel başkanımız Dr. Devlet Bahçelinin 2024 e doğru diyar diyar Anadolu temasına diyar diyar Bayındır için çıkmış olduğumuz bu kutlu yolda gösterdiğiniz ilgi ve katılımlarınız için teşekkür ediyorum. 14. Olağan İlçe kongremizin Milliyetçi Ülkücü hareket için, partimiz için, Bayındırımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Teşkilatımızın birçok kademesinde görev aldım, yapmış olduğum her hizmeti ülkücü ahlak ve fazileti ile ülkücü gurur ve şuuru ile yapmaya çalıştım. Kıymetli il başkanımız Sayın Veysel Şahin’in olurlarıyla Bayındırımız için bir mücadeleye talip olduk. Bizler herhangi bir siyasi partinin mensubu değil bizler idealleri uğruna vatan uğruna canlarını feda etmiş şehitlerimizin maneviyatında vatan millet sevdalılarıyız. Bizim yegâne dayanağımız aziz Türk milletidir. Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben diyen genel başkanımızın emrinde Bayındırımızın her hanesine ulaşarak, her insanıyla buluşarak ve herkesi eşit ve Cenab-ı Allah’ın bir emaneti görerek tavizsiz yürüyüşümüzü sürdüreceğiz. Milletin yanından, Hakk’ın yolundan ayrılmayacağız.
BÜYÜK TÜRK MİLLETİ ÇINARI ALTINDA TOPLANALIM
İstikrar ve Hizmet İçin, Uyumlu Yönetimle, Umutlu Geleceğe” ulaşacağız. Cumhur ittifakımızın 14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta elde ettiği demokrasi zaferinin yerel seçimlerde taçlanması için var gücümüzle çalışacağız. Bu bağlamda Bayındırlı hemşerilerimizi Büyük Türk milleti çınarı altında toplanmaya davet ediyorum. Unutmayınız ki, Cenab-ı Allah vatan uğruna, millet yararına yapacağımız gayretleri karşılıksız bırakmayacak ve bizleri de inşallah mahcup etmeyecektir. Sözlerimi kimine göre anlamsız, kimine göre saçma ama bizler için vatanımızın bekası için son nefesimize kadar, gerekirse son damla kanımıza kadar savaşımızın andıyla sonlandırmak istiyorum.

Allah 'a, Vatan 'a, Millet 'e, Bayrağa, Kur'an 'a ve Silaha yemin olsun! Şehitlerim, Gazilerim ve Başbuğ'um emin olsun! Ülkücü Türk gençliği olarak; komünizme, kapitalizme, faşizme, siyonizme ve her türlü emperyalizme karşı mücadelemiz, son nefes, son nefer, son damla kana kadardır! Mücadelemiz Milliyetçi Türkiye'ye, Turan'a kadardır! Mücadelemizde hiç bir engel tanımayacağız!
Yılmayacağız! Yıkılmayacağız! Başaracağız! Başaracağız! Başaracağız! Allah Türkü Korusun ve Yüceltsin. Ne Mutlu Türküm Diyene.”
MHP Bayındır İlçe Başkanı Mehmet Karakaya, kendisinden önce başkanlık görevini yürüten Şevki Aksu’ya yapmış olduğu çalışmalar ve gayretleri için teşekkür etmek adına plaket takdim etti.

Editör: Tutku İç