HABER/ BURCU TUNÇ
KAMERA/ SILA AVŞAROĞLU

ÖDEMİŞ’İN ÇOCUK BAŞKANININ TALİMATI NE OLDU? ÖDEMİŞ’İN ÇOCUK BAŞKANININ TALİMATI NE OLDU?

Programa Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş İlçe Jandarma Komutanı Kd. Yüzbaşı Cihan Gültekin, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Sunullah Desticioğlu, Ödemiş İlçe Müftüsü Mustafa Türköz, oda başkanları, Ödemiş Belediye Başkan vekili Tülin Bozoğlu, iş insanları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Program İstiklal Marşının okunması ve saygı duruşuyla başladı.

ÇOK GÜZEL ve ÖNEMLİ PROJELERE İMZA ATILDI

Söyleşi öncesi bir konuşma yapan Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Çoban, “Kaymakamımız Sayın Fatih Aksoy himayesinde iki yıldır uygulanan eğitim öğretim camiasında öğrenciler ve öğretmenler arasında heyecan motivasyon ve farkındalık rüzgârları estiren Yarınlara İz Bırak Projesi kapsamında çok güzel önemli projelere imza atıldı bugün bizlerde proje danışmanı öğretmenimiz Mehmet kamer rehberliğinde yarınlara İzbırak Projesi kapsamında tertip edilen Ödemiş Sanayisinde iş ahlakı, meslek tecrübesi ve modern davranışlarıyla başarılı olmuş, esnafın ve halkın saygınlığını kazanmış meslek duayenlerini öğrencilerimize buluşturmak ve meslek tecrübelerini paylaşmak konulu panel de bir araya gelmiş bulunmaktayız. Binamız deprem çalışmaları kapsamında yıkıldı. Şu anda Cumhuriyet ortaokulu B blokta altı derslik içinde eğitim öğretim sürdürmeye çalışıyoruz. Bugün buradaki panelimize katılan tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

ÖĞRENCİLERİMİZİN PROJE HAZIRLAMA KABİLİYETİ EDİNMELERİ İÇİN “YARINLARA İZ BIRAK“ ADINDA BİR PROJE FAALİYETİ BAŞLATTIK

Projelerle ilgili bir konuşma yapan Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, “Sevgili gençler sizleri seviyoruz. Sizlerin en iyi şekilde yetişmesi kendinize, ailenize, bu topluma saygılı bireyler ve en önemlisi hayatta başarılı olabilmeniz için bizler, aileniz okul ve öğretmenlerimiz, usta ve kalfalarımız büyük bir gayret gösteriyoruz. Öğrencilerimizin belli konularda fikir bilgi sahibi olması proje hazırlama kabiliyeti edilmeleri için geçtiğimiz yıl “Yarınlara İz Bırak“ adında bir proje faaliyeti başlattık. İlçemizdeki tüm okullarımızın ve kurumlarımızın içinde olacağı yaklaşık 340 projeyi 8000 civarı öğrencimiz gerçekleştirdi. Bu yıl Ekim ayında yine çağrımızı yaptık. 380 proje kabul ettik. Haziran ayına kadar bu projeler çocuklar tarafından yapılacak. Burada esas amacımız çocuklarımızın normal akademik faaliyetlerinin yanında bilimsel, sanatsal, kültürel alanlarda medeni cesaretlerin artması, belli konularda fikir sahibi olmaları, ileride konuşabilecekleri bir şeyler öğrenmeleri ve kendisini ifade edebilen gençler olarak yetişmeleri. Huzurlarınızda bu konuda emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından proje danışmanı öğretmen Mehmet Kamer rehberliğinde meslek duayenleri Ali Bozkan, Erol Nokta, Şeref Şekerci, Metin Sarıkaya isimli ustalar mesleğe dair deneyimlerini, bilgilerini ve birikimlerini öğrenciler ile paylaştılar.

Öğrencilerin sorduğu soruların cevaplanmasıyla devam edilen panelin sonunda Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy katılımcılara çiçek ve plaket verdi.
 

Editör: Tutku İç