HABER/BURCU TUNÇ
KAMERA/GÜLÇİN KARGAOĞLU

Kiraz Suludere Mahallesi sakinleri yolların durumundan şikâyetçi. Kiraz merkeze en yakın mahallelerden biri olan Suludere mahallesinde yaşayan vatandaşlar yolların kazılıp bırakılmasından ve bu çukurların kapatılmamasından muzdarip. 

Suludere mahallesi sakinlerinin en büyük sorunu ise mahallenin ana arterlerinden birisi olan Kiraz ve Suludere arasında bulunan ve Suludere Mahallesi de dahil olmak üzere 5 mahalleyi merkeze bağlayan ana yol. 

KEMALPAŞA İZMİR’İN İLÇESİ DE KİRAZ YUNANİSTAN’IN MI?

Yolların İZSU tarafından kazıldığını ve öylece bırakılıp gidildiğini söyleyen Suludere Mahallesi Muhtarı Ahmet Durmaz Yerel Güç mikrofonlarına yaptığı açıklamalarda, “İki dönemdir muhtarlık yapıyorum. Artık ne yapsak ne etsek bu yolları yaptıramıyoruz. İZSU kazıyor öylece bırakıp gidiyor, ben muhtar olarak vatandaştan tepki alıyorum. Vatandaş isyanda. Kimse bizi kaile almıyor. Özellikle bu yol Kiraz ilçe merkezini benim mahallemde dahil 5 mahalleye bağlayan nokta. Kemalpaşa’ya gidin görün tarla yolları bile sıcak asfalt. Öyleyse neden 5 mahallenin geçtiği bu nokta aynı şekilde yapılmıyor? Neden bizim hakkımız yeniyor? Kemalpaşa İzmir’in ilçesi de Kiraz Yunanistan’ın mı? Bu devirde çukurlardan, hendeklerden geçmeye çalışıyoruz. Vatandaşın araçları zarar görüyor. Tunç Soyer başkanımız hiçbir muhtarı kabul etmiyor. Aziz başkan bizlerle ilgilenirdi. Neden sesimiz duyulmuyor? Yetkililerden gerekenlerin yapılmasını istiyoruz” dedi.

BAŞKANLARDA HİZMET RUHU YOK!

Suludere Mahallesinin sakinlerinden Bilal Yayla, “Ben çok gezen biriyim. İncirliova’dan Tire’ye geçtim. Aydın sınırları içinde yapılan yollar muazzam. İzmir’e girdiğiniz an iki araba yan yana geçemiyor. Başkanlarda hizmet ruhu yok. Amaç sadece koltuk doldurmak. Bu söylediklerim hem il hem ilçe başkanları içinde geçerli. Kiraz’dan Aydın sınırına geçin her yer sıcak asfalt. Ne hikmetse de dün gece buralar doldurulmuş. Ama yine de çözüm değil. Araçlarımızın aksamları bozuldu. Seçim geliyor. Hizmetler başlar. Ama geçmiş olsun” dedi.

Editör: Tutku İç