Tire Halk Eğitimi Merkezi Yıl Sonu Sergisi açıldı

-Tire Hangar Çok Amaçlı Salonda düzenlenen açılışta spor kursu ve anasınıfı öğrencileri gösteri sundu.

Haber: Dilek Ayvalı

Ardından ileri dönüşüm projesinde hazırlanan kıyafetlerden oluşan defilede, giyim üretimi kursuna katılanlar mankenlik yaparak kendi eserlerini protokolün ve halkın beğenisine sundu.

Tire Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Adnan Güven konuşmasında şunları kaydetti, “Tüm dünyada yaşanan Pandemi şartları nedeniyle geçtiğimiz iki yılda hem kurs ve kursiyer sayımız azaldı hem de yılsonu sergimizi yapamadık. Bu eğitim yılında şartların normale dönmeye başlamasıyla bizler de çalışmalarımıza hız verdik. 2021 – 2022 Eğitim öğretim yılının başından bu yana Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak çeşitli alanlarda birçok kurslar açtık. Bu kurslarımız, halkımızın istek ve ihtiyaçları göz önüne alınarak ve alan taraması yapılarak açılan kurslardır. Bu gün burada Giyim Üretimi, Ahşap Boyama, El ve Makine Nakışları, File İşi, Takı Tasarım, Giyim Aksesuarları, Mefruşat, İğne Oyası, Çini İşleme, Çocuk Oyuncakları materyal yapımı kurslarına katılan kursiyerlerimizin yıl boyunca yaptıkları ortaya çıkardıkları ürünlerin ancak bir kısmını sergileyebiliyoruz. Sergi alanımızda 4 bine yakın ürün sergilenmektedir. Sergi alanımız geniş olsaydı bu ürünlerin en az iki katı kadar ürünü de sergileyebilirdik.”

Daha sonra Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Tire Belediyesi Başkan Yardımcısı Sefa Yıldırım ve Tire Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Adnan Güven’in kurdele kesme töreni ile serginin açılışı yapıldı.

Sergi 6-7-8-9 Haziran 2022’ye kadar açık olacak. Akşamları halk oyunları gösterilerinin sunulacağı sergi sabah 10.00 ila akşam 22.00 saatlerinde ziyaret edilebilecek.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner284