HABER/ BURCU TUNÇ

Bu yıl ilki düzenlenen “Küçük Menderes Havzası 2024 Spor Oyunları”nda dereceye girenlere ödülleri verildi. 

13 – 18 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Küçük Menderes Havzası 2024 Spor Oyunları’na Ödemiş, Tire, Beydağ, Bayındır, Kiraz, Torbalı ve Kemalpaşa  olmak üzere toplam 7 ilçeden 1200 genç sporcu katıldı.

Müsabakalar; badminton, basketbol, floor curling, futbol, geleneksel Türk okçuluğu, halk oyunları, kros, masa tenisi, mini voleybol, oryantiring, plaj voleybolu ve satranç gibi 12 farklı branşta gerçekleşti.

5 gün süren müsabakaların ardından geçtiğimiz gün Ödemiş Kültürpark'Ta düzenlenen törenle kupalar sahiplerini buldu.

Törene İzmir İl Gençlik Spor müdürlüğü adına spor faaliyetleri Şube müdürü Enver Yılmaz, Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mustafa Turan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Cihan Gültekin, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Cafer Cebeci, Belediye Başkan Yardımcısı Ufuk Kızıler ve sporcular katıldı.

19 Mayıs gençlik ve Spor bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen etkinliklerin kupa töreni saygı duruşu ve  Istiklal Marşı ile başladı.

Whatsapp Görsel 2024 05 19 Saat 14.27.08 Ec0C6D1F

Daha sonra Ödemiş Gençlik Spor Ilçe Müdürlüğü halkoyunları ekibi zeybek gösterisi sundu.
Ödül töreni İzmir İl Gençlik Spor Müdürlüğü adına Spor Faaliyetleri Şube Müdürü Enver Yılmaz yaptığı konuşma ile başladı.Yılmaz konuşmasında "Çocuklarımız toplam altı günde 12 branşta 523 müsabaka gerçekleştirdi. Ödemiş ilçemizin her yerinde coşku ve heyecan yaşandı. Ödemiş'te ilk defa plaj voleybolu turnuvası yapıldı. Geleneksel Türk Okçuluğu gibi pek çok farklı branşlarda yedi ilçemizden birbirinden değerli gençlerimiz yarıştı. Oyunlarımızın hazırlanmasında ve yürütülmesin de emeği geçen başta Sayın Valimiz Süleyman Elban olmak üzere vali yardımcımız Ünal Çakıcı ile müdürümüz Murat Eskici'ye; bu süre boyunca öğrencilerin taşınması, hakemlerin barınması gibi pek çok konuda bizden desteğini asla esirgemeyen  Kaymakamımız Fatih Aksoy'a, Belediye Başkanımız Mustafa Turan’a ve diğer tüm kurumlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmanın ardından Spor Faaliyetleri İl Şube Müdürü Ömer Yılmaz Ödemiş Belediye Başkanı Mustafa Turan ve Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy' a kupa taktim etti.
Program sonunda yedi ilçeden dereceye giren öğrencilerin kupaları ve madalyaları protokol tarafından verildi.

1200 sporcu yapılan 563 müsabaka sonucunda kazananlar şu şekilde:

FUTBOL YILDIZ ERKEKLER
1- Tire
2- Torbalı
3- Ödemiş 
4- Kiraz

FUTBOL GENÇ ERKEKLER
1- Tire
2- Ödemiş
3- Kiraz
4- Bayındır

BASKETBOL 3X3 YILDIZ KIZLAR
1- Ödemiş A
2- Ödemiş B
3- Ödemiş C
4- Torbalı

BASKETBOL 3X3 GENÇ KIZLAR
1- Torbalı
2- Ödemiş

BASKETBOL 3X3 BÜYÜK KIZLAR
1- Ödemiş B
2- Ödemiş A

BASKETBOL 3X3 KÜÇÜK ERKEKLER
1- Torbalı
2- Ödemiş

BASKETBOL 3X3 YILDIZ ERKEKLER 
1- Torbalı
2- Kemalpaşa

BASKETBOL 3X3 GENÇ ERKEKLER
1- Kemalpaşa
2- Torbalı
3- Bayındır

BASKETBOL 3X3 BÜYÜK ERKEKLER
1- Kiraz
2- Ödemiş
3- Beydağ

PLAJ VOLEYBOLU YILDIZ KIZLAR
1- Ödemiş
2- Tire
3- Torbalı
4- Bayındır

PLAJ VOLEYBOLU GENÇ KIZLAR
1- Torbalı
2- Ödemiş
3- Tire
4- Kemalpaşa

PLAJ VOLEYBOLU BÜYÜK KADINLAR
1- Kemalpaşa
2- Ödemiş 1
3- Ödemiş 2

PLAJ VOLEYBOLU YILDIZ ERKEKLER
1- Tire 2
2- Tire 1

PLAJ VOLEYBOLU GENÇ ERKEKLER
1- Torbalı
2- Tire
3- Ödemiş 1
4- Kemalpaşa

PLAJ VOLEYBOLU BÜYÜK ERKEKLER
1- Kiraz
2- Bayındır
3- Kemalpaşa
4- Ödemiş

MİNİ VOLEYBOL
1- Torbalı 1
2- Tire
3- Kemalpaşa
4- Torbalı 2

SATRANÇ U8
1- Tire
2- Ödemiş
3- Torbalı

SATRANÇ U10
1- Ödemiş
2- Tire
3- Kemalpaşa
4- Torbalı

SATRANÇ U14
1- Ödemiş
2- Tire
3- Torbalı

SATRANÇ U18
1-Tire
Satranç U8 En iyi kız sporcu Ceren Pehlivan
Satranç U10 en iyi kız sporcu İkra Tuva Yıldırım
Satranç U14 en iyi kız sporcu Meyra Kaya

BADMİNTON KÜÇÜK KIZLAR
1- İpek Özsavran
2- İlayda Uysal
3- Güner Sezer
4- Elif Çiftçi

BADMİNTON YILDIZ KIZLAR
1- Ela Ekiz
2- Ada Ergüden

BADMİNTON GENÇ KIZLAR
1- Fatmanur Can
2- Sarya Aydın
3- Sude Şentürk
4- Nil Karakundakoğlu

BADMİNTON KÜÇÜK ERKEKLER
1-Kudret Özdemir
2-Ege Apaydın
3-İsmet Dorukdağ
4-Çağan Çavdar

BADMİNTON YILDIZ ERKEKLER
1-Muhsin Çeltikoğlu
2-Hayrettin Karakaş
3-Çınar Talaş
4-Uygar Yılmaz

BADMİNTON GENÇ ERKEKLER
1-Asım Özyürek
2-Mustafa Eroğlu
3-Burak Yanmaz
4-Çağdaş Filiz

FLOOR CURLİNG YILDIZ KIZLAR
1-Ödemiş 1
2-Ödemiş 2

FLOOR CURLİNG GENÇ KIZLAR
1-Kiraz 1
2-Kiraz 3
3-Kiraz 2

FLOOR CURLİNG BÜYÜK KIZLAR
1-Tire 1
2-Tire 2
1-Ödemiş 2
1-Ödemiş 1

FLOOR CURLİNG KÜÇÜK ERKEKLER
1-Beydağ 1
2-Beydağ 2
3-Beydağ 3

FLOOR CURLİNG YILDIZ ERKEKLER
1-Ödemiş 2
2-Ödemiş 1

FLOOR CURLİNG GENÇ ERKEKLER
1-Kiraz 1
2-Kiraz 2
3-Kiraz 3

FLOOR CURLİNG BÜYÜK ERKEKLER
1-Beydağ 1
2-Ödemiş 1
3-Beydağ 2
14-Kiraz

GELENEKSEL TÜRK OKÇULUĞU MİNİK KIZLAR
1    Yağmur Öztürk
2    Zümra Özcan
3    Betül Tuygun
4    Ayşe Nida Koca

GELENEKSEL TÜRK OKÇULUĞU KÜÇÜK KIZLAR
1    Hilal Bardak
2    Betül Kızılarslan
3    Elif Zehra Çakmak

GELENEKSEL TÜRK OKÇULUĞU YILDIZ KIZLAR
1    Kardelen Özcan
2    Zeynep Tatar
3    Sude Türe
4    Ecrin Bera İlkay

GELENEKSEL TÜRK OKÇULUĞU GENÇ KIZLAR
1    Nisanur Amine Şeker
2    Hatice Nur Yıldırım
3    Ebrar Ece Çakır
4    İclal Ergin

GELENEKSEL TÜRK OKÇULUĞU BÜYÜK KIZLAR
1    Dilek Çelik
2    Dilara Demirhan
3    Merve Ulusan
4    Habibe Yılmaz

GELENEKSEL TÜRK OKÇULUĞU MİNİK ERKEKLER
1    Ahmet Sarıkaya
2    Kerem Alp Çetinkaya
3    Mehmet Demir
4    Adil Yaman Barut

GELENEKSEL TÜRK OKÇULUĞU KÜÇÜK ERKEKLER
1    Poyraz Sönmez
2    Turgay Yiğit Tokmak
3    Nazmi Alp Akyüz
4    Abdullah Küpeli

GELENEKSEL TÜRK OKÇULUĞU YILDIZ ERKEKLER
1    Yağız Tofun
2    Umut Sarı
3    Ahmet Sait Bilir
4    Fehmi Sakar

GELENEKSEL TÜRK OKÇULUĞU GENÇ ERKEKLER
1    Güven Alp Koşar
2    Mustafa Can Kirli
3    Tunahan Gülle
4    Ozan Cem Tomrak

GELENEKSEL TÜRK OKÇULUĞU BÜYÜK ERKEKLER
1    Metin Çetin
2    Kadir Yılmaz
3    Oğuzhan Ceylan
4    Abdullah Ergin

HALK OYUNLARI MİNİKLER
1    Rüzgar Kocaeri
2    Yağız Emir Duraklı
3    Egemen Baki Güner
4    Emir Sürücü

HALK OYUNLARI YILDIZLAR
1    Aybars Doruk Güven
2    Zeynep Avcıl
3    Hasan Yanıkoğlu
4    Ahmet Can Korkmaz

HALK OYUNLARI GENÇLER
1    Alperen Ferdioğlu
2    Ecrin Özyurtlar
3    Güngör Demir
4    Lütfi Bilgin

HALK OYUNLARI BÜYÜKLER
1    Erkan Kara
2    Nazmi Önür
3    Salih Akça
4    Yusuf Can Şahin

KROS YILDIZ KIZLAR
1    Nurtaç Keskin
2    Azra Arvas
3    Damla Sözen
4    Beyül Baylan

KROS GENÇ KIZLAR
1    Bilan Altuntaş
2    Buse Küçük
3    Ceylin Ergen
4    Zeynep Bozku

KROS BÜYÜK KIZLAR
1    Emel Güngör
2    Nesrin Ergin

KROS YILDIZ ERKEKLER
1    Serdal Bedel
2    Emre Kırcı
3    Ramazan Kayaalp
4    Serhat Kaban

KROSGENÇ ERKEKLER
1    Efekan Akbaş
2    Yunus Emre Doğan
3    Muhammed Çınar
4    Şaban Ahmet Öztunç

KROS BÜYÜK ERKEKLER
1    İhsan Gündüz
2    Nurettin Zager
3    Melih Nal

MASA TENİSİ KÜÇÜK KIZLAR
1    Zehra Çelik
2    Sıla Ergün

MASA TENİSİ YILDIZ KIZLAR
1    Sena Karagülle
2    Yasemin Melek Yazar

MASA TENİSİ  GENÇ KIZLAR
1    İlayda Çinibulak
2    Ece Yiğit
3    Zeynep Seçen
4    Nurbanu Hendekçi


MASA TENİSİ BÜYÜK KIZLAR
1    Tuğba Okan
2    Sibel Kılıç
3    Ezginur Altunkaya

MASA TENİSİ  KÜÇÜK ERKEKLER
1    Barış Eren Akmaz
2    İsmail Bedri Akıncı
3    Cem Cesur

ÖDEMİŞ'TE DAVUT DEDE ŞENLİĞİ YAPILDI ÖDEMİŞ'TE DAVUT DEDE ŞENLİĞİ YAPILDI

MASA TENİSİ YILDIZ ERKEKLER
1    Arda Efe Alkan
2    Yağız Efe uğurlu
3    Çınar Dilek
4    Enes Kaan Dalar

MASA TENİSİ GENÇ ERKEKLER
1    Emre Kazancı
2    Hasan Ali Kılınç
3    Mehmet Efe Davaoğlu
4    Bertuğ Efe Özmen

MASA TENİSİ BÜYÜK ERKEKLER
1    Ferhat Hendekçi
2    Aliksan Ertel
3    Fatih Dadaş
4    Bilal Gülsen

ORYANTİRİNG KÜÇÜK KIZLAR
1    Doğa Ezgi Yogev
2    Duru Kiremitçi
3    Bade Aygün
4    Eylül Derin Akman

ORYANTİRİNG YILDIZ KIZLAR
1    Eylül Karakçı
2    Öykü Korkmaz
3    Ebrar Pınarağaç

ORYANTİRİNG GENÇ KIZLAR
1    Melis Kale
2    Ceren Demirel
3    Büşra Çaylak
4    Seray Akkın

ORYANTİRİNG KÜÇÜK ERKEKLER
1    Recep Arda Kara
2    Emir Ali Atıcı
3    Umut Ceylan
4    Demir Dalbudak

ORYANTİRİNG YILDIZ ERKEKLER
1    Çınar Dilek
2    Bulut Berkan Ekmekçi
3    Taha Berat Eskici
4    Efe Yılmaz

ORYANTİRİNG GENÇ ERKEKLER
1    Alper Akkul
2    Olcay Yaşar
3    Hasan Tahsin Tan
4    Recep Tan Ünyal
 

Editör: Tutku İç