HABER/BURCU TUNÇ
KAMERA/ SILA AVŞAROĞLU

Ödemiş’in Konaklı mahallesinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve çeşitli illerden gelen yaklaşık 100 devenin güreştiği Konaklı Geleneksel Deve Güreşlerinin 28.si Konaklı Deve Güreşi alanında yapıldı.

Konaklı’da gerçekleştirilen bu büyük festivalde festival alanına el sallayarak ve tüm alanı selamlayarak giren Demokrat Parti Demokrat Parti İzmir il başkanı Ozan Demirbaş, Demokrat Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burcu Bostancıoğlu, Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç, Demokrat Parti il kadın kolları başkanı Gamze Özdemir, Demokrat Parti Ödemiş İlçe Başkanı Murat Ateş,Demokrat Parti Kiraz İlçe Başkanı Soner Almaz, Demokrat Parti Kadın Kolları Başkanı Fatma Kara, Demokrat Parti Gençlik Kolları Başkanı Orçun Bağcı, Demokrat Parti Ödemiş belediye meclis üyesi adayları Hasan Çetin, Oya Korkmaz, Ali Güder, Hasan Cezayerli, Mustafa Dartar, Hamza Yardımcı, Hilal Doğan, İsmail Tekeli, Salahattin Yağcı, Levent Pişiren, Özgür Aydın, Hüseyin Irmak, Hüseyin Karaman, Hüseyin Kannıcı, Abdullah Kavcı, Özlem Keskinel, Serhan Çeliksaban, Tevfik Serpen,Nafi Küçücükorhan, Aykut Fırtına, Mahmut Demir, Özge Acar, Okan Çetin, İsmail Çoban, Aytaç Akkuş, Cengiz Bağcı, Hacer Kırdı, Hasan Sönmez, Meral Eskici, Engin Erdal, Hüseyin Karcı, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Yemeklerin yenmesinin ardından ismi anons edilen Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç, davul, zurna, alkış ve tezahüratlar eşliğinde deve güreşinin yapıldığı alana indi.

YÖNETİME GELDİĞİMİZDE DAHA BÜYÜK VE İYİLEŞTİRİLMİŞ BİR ALANDA BU GELENEĞİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

Burada bir konuşma yapan Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç “Çok güzel bir atmosfer var. 28 yıldır bu gelenek ve görenek devam ediyor. İnşallah biz yönetime geldiğimizde aynı şekilde güreşlerin yapıldığı alanı iyileştirerek ve daha kullanışlı hale getirerek deve güreşlerimizi bu güzel geleneğimizi devam ettireceğiz” dedi.

Whatsapp Görsel 2024 03 04 Saat 20.30.51 Edabc0Ed

ALLAH 29. DEVE GÜREŞLERİNİ BİZİM BELEDİYEMİZE NASİP ETSİN 

Demokrat Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burcu Bostancıoğlu ise “Ödemiş çok güzel. Burada çok güzel bir atmosfer var. Biz Ödemiş’e her geldiğimizde Dilek Hanım ile ilgili çok daha pozitif etkilerle dönüyoruz. Ben İzmir’e daha güçlü gidiyorum daha güçlü çalışıyorum. Dilek hanıma teşekkür ediyorum. 28.’si düzenlenen deve güreşlerinin hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah Allah 29.’sunu Belediyemizde iktidarken bize nasip etsin” dedi.

NE AKP ,NE CHP ÖDEMİŞİ ALACAK TOPUKLU EFE 

Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Ozan Demirbaş ise “Allah her il başkanına nasip etmez böyle iki tane kadın aday. Ben sloganı buradan söylüyorum Ne AKP ne CHP Ödemiş’i alacak Topuklu Efe” dedi.

Editör: Tutku İç