YERELGÜÇ/SILA AVŞAROĞLU

Ödemiş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kocaağa makamında basın mensuplarıyla buluştu. Kocaağa, tüm çiftçilerin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutladı.

ÖDEMİŞ’TE NURAY KIRSOY KİŞİSEL SERGİSİNİ AÇTI ÖDEMİŞ’TE NURAY KIRSOY KİŞİSEL SERGİSİNİ AÇTI

Ödemiş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kocaağa yaptığı basın açıklamasında, “Dün 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’ydü bizde Ödemiş Ziraat Odası olarak Ankara’daydık. Ziraat Odası Başkanımız Şemsi Bayraktar’ın öncülüğünde Ankara’da toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantıda sayın Cumhurbaşkanımızı, Tarım Orman Bakanımızı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımızı da ağırladık. Bu vesileyle katılımlarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Çiftçilerimizin e 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyorum. Bereketli, afetsiz yıllar diliyoruz. 

Toplantımızın gündemi Tarım Bağkur’unun 7 bin 200 liraya düşürülmesi ve primlerin 6 bin 900 lira masraflarıyla birlikte bir aidatı var daha indirimli hale gelmesi konuları konuşuldu. Aynı zamanda gençlerin köye dönüşlerini sağlayarak tarıma katkı sağlamaları için destek vermek konuları da gündemdeydi. Toprak Mahsülleri Ofisi’nin alımlarda büyük destek vermesi biliyorsunuz tüccar ucuz fiyata alıp yüksek fiyata satıyor. Üreticinin de mağdur olmaması için Toprak Mahsülleri Ofisi’nde büyük bir destek istedik. 

Cumhurbaşkanımız bu konu hakkında taleplerimizi dinledi ve bizlerin kendisine bildirmemizi her türlü eleştiriye açık olduğunu söyledi. Biz savaşta, barışta ve hastalıklarda hep çiftçimiz sayesinde ayakta kaldık ve kıtlık yaşamadık dedi. Bakanlara bu konular hakkında görüşler ve talimatlar bildirildi. Genç kadın ve erkek üreticilerimize daha büyük destekler üzerinde durulduğu iletildi. Gençlerimiz hazır olsunlar ilerleyen günlerde hem üretmeleri hem de tarımcılık yapmaları için büyük destekler sağlanacak. Gençlerimiz hazırlıklı olsunlar devletten büyük imkanlar sağlanacak önümüzde büyük çalışmalar var” dedi.
 

Editör: Tutku İç