KİRAZ, KESİNTİSİZ VE SAĞLIKLI İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR KİRAZ, KESİNTİSİZ VE SAĞLIKLI İÇME SUYUNA KAVUŞUYOR

YERELGÜÇ / BUSE BAĞCI

Alanında uzman eğitmenlerle reformer pilates, mat pilates, resim, müzik gibi sanatsal çalışmaları yapabilecekleri sanat atölyesi Kiraz Halkı’nı bekliyor.

Açılışa, Kiraz Belediye Başkanı Nasuh Coşkun, belediye başkan yardımcısı Yüksel Demirel, Kiraz Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halit Özmen, meclis üyesi Hasan Aydın ve vatandaşlar katıldı.

Açılış kurdelesini kesen Kiraz Belediye Başkanı Nasuh Coşkun, “Tolga İnal kardeşimiz sağlık sektöründe böyle bir yol açtığı, Kiraz’a bir yenilik getirdiği için ayrıca teşekkür ediyoruz. Kirazımıza hayırlı uğurlu olsun, sağlıklı günler diliyorum” dedi.

HEM KAFE HEM SPOR
Fizyoterapist Tolga İnal, “Kiraz’da fizik merkezimiz var. Onun haricinde ek olarak kadınların reformer yapabileceği aynı zamanda gelip kahvelerini içip ardından sanatsal faaliyetler gerçekleştirebileceği bir alan yaratmak istedik. Eğitmenlerimiz eşliğinde reformer pilates ve mat pilates yapılıyor. Onun haricinde, gelen misafirlerimiz burada dünya kahveleri, limonatalarını içerek, resim, müzik gibi sanatsal faaliyetlere katılabilecek. Çalışmalarımız kurs şeklinde olacak ve haftalık olarak planlı şekilde gerçekleşecek” dedi. 

KADINLARA KUVVETLİLİK VE ESNEKLİK SAĞLIYOR
Fizyoterapist Rukiye İnal, “Reformer pilates son zamanlarda gündemde olan bir aletli pilatestir. Hem kadınlara kuvvetlilik sağlıyor hem de esneklik. Mat pilates de mat üzerinde daha kalabalık gruplarla aletleri kullanmadan yaptığımız bir pilatestir. Burada kadınlar da ya da eşli gelmek isteyenlere sağlıklı ve eğlenceli vakit geçirmeleri için olanak sağlıyoruz. Muğla’da görmüştük ve çok hoşumuza gitmişti, oradan esinlendik ve sonrasında bunu neden Kiraz’a getirmeyelim dedik. Kursiyerlerimize derslerden sonra kahvelerini içebilecekleri, kitap okuyabilecekleri yani burada hoşça vakit geçirebilecekleri, tatlı farklı bir yer yapmaya çalıştık. Yerimiz Cumhuriyet Mahallesi Sağlık Sokak’ta istiklal ilköğretim Okulu arka çıkış kapısının hemen karşısına denk geliyor. Merak eden ilgilenen herkesi bekleriz” dedi.

Editör: Tutku İç