YEREL GÜÇ/ BURCU TUNÇ

Hak sahiplerinin tapuları Ahilik haftası töreninde teslim edildi. 

Törene Kiraz Kaymakamı Onur Titiz, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu, belediye birim müdürleri ve hak sahibi vatandaşlar katıldı.

AHİLİK HAFTASINDA ESNAFLARIMIZA BİR HEDİYE VERMEK İSTEDİK 

Tapu teslim töreninde bir konuşma yapan Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar kutlu, “Ahilik haftasında siz değerli esnaflarımıza bir hediye vermek istedik. 2000 yılından beri gündemde olan bu konuyla ilgili zor bir süreç geçirdik. Bu süreçte gece gündüz yanımızda olan Sayın Kaymakamız Onur Titiz’e, bizimle canla başla çalışan Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanımız Halit Özmen’e ve bu noktada emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Hak sahiplerine bu kadar uzun bir süre sonra hakkını teslim etmenin onurunu yaşıyoruz. Birazdan tapularımızı teslim etmiş olacağız. İki tane yeni açılmış yolumuz var. Bu yollarda vefat eden 2 sanayi esnafımızın ismini verelim istiyoruz. Sanayi çerisindeki yollarımızı da Ekim ayı içinde  asfalt çalışmalarıyla  yeni bir düzenlemeye alacağız. Sizlerin desteğiyle, sizlerin referansıyla hep beraber bu işlerin de üstesinden geleceğiz. Hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

22 YIL SONRA BU GÜZEL HABERİ SİZE VERMEK BİZE KISMET OLDU

Kiraz Kaymakamı Onur Titiz ise burada yaptığı konuşmada Kiraz Belediye Başkanımız Saliha Özçınar Kutlu’ya ve Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halit Özmen’e teşekkür ederek şunları kaydetti, “Büyük gayret ve çabaları için teşekkür ediyorum. Bu kıymetli haftada 22 yıl sonra bu güzel haberi siz kıymetli esnaflarımıza vermek bizlere kısmet oldu. Tapularını alan kıymetli esnafımıza da bol bereketli kazançlar diliyorum” dedi.

TAPULARIMIZ SANAYİ ESNAFIMIZA HAYIRLI OLSUN

Kiraz Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halit Özmen de, “Ahilik haftamız kutlu olsun. Tapularımız sanayi esnafımıza hayırlı olsun” dedi.

Konuşmalar sonrasında Kayamakam Onur Titiz, Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu ve Kiraz Esnaf Ve Sanatkârlar Odası Başkanı Halit Özmen tarafından hak sahiplerine törenle tapuları taktim edildi.

Editör: Tutku İç