Programa Kiraz Kaymakamı Onur Titiz, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu, Kurum Müdürleri Sivil Toplum Kuruluşu Başkanları, Siyasi Parti Başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Kiraz Kaymakamı Onur Titiz ve Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu’nun Atatürk Anıtına çelenk koymasıyla başladı. Çelenklerin konulmasından ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Halk Oyunları ekibinin Zeybek gösterisi ve resim sergisi gezisi ile ilk program son buldu.
Program sonrası protokol Şehit Kabirlerini ziyaret etti.

KİRAZ’DA 15 TEMMUZ ANMA YÜRÜYÜŞÜ

Kiraz Belediyesi tarafından düzenlenen Anma Programı kapsamında, Hükümet Konağı önünden Şehit Birol Uysal Parkı’nda bulunan Cumhuriyet Meydanına kadar kortej yürüyüşü düzenledi.

HAİNLER, MİLLETİMİZİN ASİL DURUŞU SAYSESİNDE HEDEFLERİNE ULAŞAMADI, ULAŞAMAYACAKLAR

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu burada yaptığı konuşmada, “Bugün 15 Temmuz tam 7 yıl önce  milletin iradesini ve bağımsızlığını hedef alan hain darbe girişimi, milletimizin asil duruşu sayesinde hedefine ulaşmadı ve asla da ulaşmayacaktır. 15 Temmuz gecesi yaşanan şanlı zaferi ve demokrasi zaferinin yıldönümünde kutlu destani hatırlayarak ve hatırlatacak Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnet duygularıyla anmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz 2016 gecesi FETÖ tarafından Türkiye’yi, millî iradeyi ve demokrasiye ülkemizin birliği ve bütünlüğüne karşı gerçekleştirilen hain darbe girişimini bir kez daha  lanetliyorum. Verdikleri destansı mücadele sonrası hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum. Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Mili Birlik ve Beraberlik Günümüzü tekrardan kutluyorum” dedi.

BU MÜCADELE AY YILDIZLI BAYRAĞIMIZA OLAN BAĞLILIĞIMIZIN DESTANIDIR

Kiraz Kaymakamı Onur Titiz yaptığı konuşmada, “Aziz milletimizin iradesi hiçe sayılarak gerçekleştirilmek istenen FETÖ/PYD terör örgütünün darbe girişimine karşı milletimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde vatanına, milletine, bayrağına, bağımsızlığına  ve  geleceğine olan bağlılığına bir kez daha ispatlamıştır. Türk milletinin gösterdiği cesaret ve kararlılıkla dünyada eşi benzeri olmayan vatan sevgisi demokrasiyle birlikte ortaya konulmaktadır. Büyük bir kararlılıkla tereddüt bile etmeden canları pahasına ay yıldızlı bayrağını, vatanını savunmak 253 vatandaşımızın bu uğurda Şehit, 2 bin 739 vatandaşımızın Gazilik mertebesine  eriştiği bu büyük bu mücadele Ay yıldızlı bayrağımıza olan bağlılığımızın destanıdır. Aziz Şehitlerimizi, Gazilerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız” ifadelerini kullandı.

Editör: Tutku İç